Witajcie na Strona Stowarzyszenia SZANSA oraz Warsztatu Terapii Zajeciowej


 Create an Account  

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Galeria zdjęć

Info... o WTZ
. O WTZ...
. Pracownie
. Historia
. Kontakt

Pracownie
. Komputerowa
. Muzykoterapii
. Przyrodnicza
. Rękodzielnictwa
. Plastyczna
. Gospodarstwa Domowego
. Kroju i szycia
. Techniczna
. Modelarska
. Rzeźby i linorytu
. Papieroplastyki
. Hafciarsko-tkacka
. Bukieciarstwa
. Decoupage
. Koralikarstwa


Rehabilitacja, sport ...
. Rehabilitacja
. Zawody sportowe

Własne strony internetowe uczestników
. Marcin Budzeń
. Piotr Datka
. Edwin Fijałkowski
. Kamila Kurek
. Ernest Lipka
. Tomasz Mroczek
. Marcin Solarz
. Tomasz Taborski
. Jerzy Treliński
. Marcin Ziewiec

  
Historia WTZ

Historia (w pigułce)


Warsztatu Terapii Zajęciowejw Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Żabiej 31
Warsztat Terapii Zajęciowej przy Zakładzie Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim swoje funkcjonowanie rozpoczął od stycznia 2000 roku.

  W skład WTZ wchodziły następujące pracownie:
 • pracownia czynności dnia codziennego (z miejscem na spożywanie posiłków i kącikiem wypoczynkowym);
 • pracownia komputerowa;
 • pracownia muzykoterapii i ekspresji twórczej;
 • pracownia plastyczna;
 • pracownia techniczna;
 • pracownia rękodzielnictwa;
 • pracownia przyrodniczo-środowiskowa.

Warsztat swoją opieką obejmował 35 uczestników, którzy oprócz zajęć w w/w pracował odbywali zajęcia uzupełniające:
 • rehabilitacja,
 • zajęcia sportowe i turystyczne
  oraz mogli skorzystać z pomocy:
 • psychologa,
 • logopedy,
 • rehabilitanta,
 • masażysty
  oraz lekarzy: neurologa i rehabilitanta.

Stan taki istniał do 1 stycznia 2002 roku. W dniu tym doszło do powiększenia uczestników zajęć w WTZ i utworzenia dwóch nowych pracowni:
 • modelarskiej;
 • kroju i szycia.

01.07.2004 roku Warsztat Terapii Zajęciowej drugi raz został poszerzony o 5-ciu nowych uczestników. Powstała nowa pracownia
 • rzeźby i linorytu.
Od tej pory terapia zajęciowa odbywa się w 10-ciu pracowniach terapeutycznych, a placówka prowadzi terapię zajęciową, rehabilitację, masaże, psychoterapię, logoterapię, zajęcia kulturalno-oświatowe, turystyczno-rekreacyjne dla 50-ciu podopiecznych.
01.09.2006 roku Warsztat Terapii Zajęciowej kolejny raz został poszerzony o 5-ciu nowych uczestników. Powstała nowa pracownia
 • papieroplastyki.
Terapia zajęciowa odbywa się już w 11-ciu pracowniach terapeutycznych, a placówka nadal prowadzi terapię zajęciową, rehabilitację, masaże, psychoterapię, logoterapię, zajęcia kulturalno-oświatowe, turystyczno-rekreacyjne tylko, że już dla 55-ciu podopiecznych.
W dniu 7 grudnia 2007r. w Ostrowcu Świętokrzyskim została zawarta umowa (w związku z Uchwałą Nr XVIII/231/2007 Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z dnia 6 grudnia 2007 roku) w sprawie przelewu wierzytelności i przejęcia zobowiązań dotyczących prowadzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej utworzonego przy Zakładzie Opiekuńczo - Rehabilitacyjnym ul. Iłżecka 31 w Ostrowcu Św.pomiędzy: Powiatem Ostrowieckim, Stowarzyszeniem Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa" i Gminą Ostrowiec Świętokrzyski - Zakładem Opiekuńczo - Rehabilitacyjnym.
Z Umowy wynika, że z dniem 11 grudnia 2007 roku Stowarzyszenie przejmuje zobowiązania wynikające dla Gminy z umowy w sprawie finansowania WTZ. Gmina przenosi na Stowarzyszenie wierzytelności przysługujące Gminie wynikające z umowy w sprawie finansowania WTZ.
01.12.2012 roku Warsztat Terapii Zajęciowej został poszerzony o 10-ciu nowych uczestników. Powstały nowe pracownie
 • bukieciarstwa;
 • hafciarsko-tkacka
Terapia zajęciowa odbywa się w 12-ciu pracowniach terapeutycznych, a placówka nadal prowadzi terapię zajęciową, rehabilitację, masaże, psychoterapię, logoterapię, zajęcia kulturalno-oświatowe, turystyczno-rekreacyjne tylko, że już dla 65-ciu podopiecznych.
01.05.2013 roku zmiana siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" z ul. Iłżeckiej 31 na Żabią 31 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
01.01.2014 roku Warsztat Terapii Zajęciowej kolejny raz został poszerzony o 5-ciu nowych uczestników. Powstała nowa pracownia
 • decoupage.
Terapia zajęciowa odbywa się już w 14-ciu pracowniach terapeutycznych, a placówka nadal prowadzi terapię zajęciową, rehabilitację, masaże, psychoterapię, logoterapię, zajęcia kulturalno-oświatowe, turystyczno-rekreacyjne tylko, że już dla 70-ciu podopiecznych.
01.01.2015 roku Warsztat Terapii Zajęciowej kolejny raz został poszerzony o 5-ciu nowych uczestników. Powstała nowa pracownia
 • koralikarstwa.
Terapia zajęciowa odbywa się już w 15-ciu pracowniach terapeutycznych, a placówka nadal prowadzi terapię zajęciową, rehabilitację, masaże, psychoterapię, logoterapię, zajęcia kulturalno-oświatowe, turystyczno-rekreacyjne tylko, że już dla 75-ciu podopiecznych.

Prawa autorskie © Strona Stowarzyszenia SZANSA oraz Warsztatu Terapii Zajeciowej Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2009-02-25 (6279 odsłon)

[ Wróć ]
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.wtz.ostrowiec-sw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund