Witajcie na Strona Stowarzyszenia SZANSA oraz Warsztatu Terapii Zajeciowej


 Create an Account  

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Galeria zdjęć

Info... o WTZ
. O WTZ...
. Pracownie
. Historia
. Kontakt

Pracownie
. Komputerowa
. Muzykoterapii
. Przyrodnicza
. Rękodzielnictwa
. Plastyczna
. Gospodarstwa Domowego
. Kroju i szycia
. Techniczna
. Modelarska
. Rzeźby i linorytu
. Papieroplastyki
. Hafciarsko-tkacka
. Bukieciarstwa
. Decoupage
. Koralikarstwa


Rehabilitacja, sport ...
. Rehabilitacja
. Zawody sportowe

Własne strony internetowe uczestników
. Marcin Budzeń
. Piotr Datka
. Edwin Fijałkowski
. Kamila Kurek
. Ernest Lipka
. Tomasz Mroczek
. Marcin Solarz
. Tomasz Taborski
. Jerzy Treliński
. Marcin Ziewiec

  
SZANSA na obozie sportowym w Zakopanem
Wysłano dnia 26-05-2017 o godz. 15:00:24
Temat: Stowarzyszenie "SZANSA"
Stowarzyszenie W dniach 14-24 maja 2017 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem. Zakwaterowani byliśmy w Pensjonacie „MARIA”, a w obozie uczestniczyło 30 niepełnosprawnych zawodników, w tym 6 osób niepełnosprawnych „50+” oraz kadra programowa i wolontariusze.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Zakopane 2017 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Była to kolejna, jubileuszowa, bo piąta już taka impreza zorganizowana przez nasze stowarzyszenie. Po poprzednich obozach sportowych wiedzieliśmy dokładnie co i kiedy chcemy zorganizować i jakie dyscypliny trenować. Jednak jak zwykle największym wyzwaniem było dopasowanie zajęć, tak aby uczestnicy obozu w wieku od 23 do 70 lat mieli zapewnione treningi na miarę swojego wieku i swojej niepełnosprawności.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wykonaniu "SZANSY", to nie tylko treningi na siłowni, w bocce, na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, ale również codzienna obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Organizatorzy zadbali o odnowę biologiczną i wszyscy uczestnicy obozu mieli możliwość skorzystania z jacuzzi znajdującego się w Ośrodku, w którym byli zakwaterowani. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja, nauka tolerancji wobec siebie i innych. Uczestnicy brali udział w Mszach Świętych, wyprawach turystycznych po tatrzańskich szlakach. Wielkim sukcesem okazało się wyjście w Dolinę Białego, gdzie wszyscy wyruszyli na trasę pokazując, kolejny raz zresztą, że pokonywanie kolejnych barier to specjalność „SZANSY”. Organizatorzy obozu zorganizowali dla wszystkich uczestników tego wyjazdu również grilla- . Nie mogło zabraknąć ulubionej formy terapii jaką jest muzykoterapia czyli aerobik przy muzyce. Forma taka zawsze spotykała i cieszyła się w Stowarzyszeniu „SZANSA” popularnością dlatego uważaliśmy, że warto to kontynuować. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany był całodniowy wyjazd na baseny termalne "Chochołów", gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej.

Dzięki temu, że Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" otrzymało dofinansowanie na obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych - Zakopane 2017 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki trenerzy "SZANSY" mieli większą możliwość do codziennych treningów w różnych dyscyplinach z większą ilością osób i w większej ilości dyscyplin.

Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego. Dla niektórych był to pierwszy taki dyplom w życiu, a radość z jego otrzymania była nie do opisania.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Zakopane 2016 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja

 
Pokrewne linki
· Więcej o Stowarzyszenie "SZANSA"
· Napisane przez Szczepan


Najczęściej czytany artykuł o Stowarzyszenie "SZANSA":
Piłkarze KSZO w Warsztacie Terapii Zajęciowej


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4
Głosów: 6


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.wtz.ostrowiec-sw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund