Witajcie na Strona Stowarzyszenia SZANSA oraz Warsztatu Terapii Zajeciowej


 Create an Account  

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Galeria zdjęć

Info... o WTZ
. O WTZ...
. Pracownie
. Historia
. Kontakt

Pracownie
. Komputerowa
. Muzykoterapii
. Przyrodnicza
. Rękodzielnictwa
. Plastyczna
. Gospodarstwa Domowego
. Kroju i szycia
. Techniczna
. Modelarska
. Rzeźby i linorytu
. Papieroplastyki
. Hafciarsko-tkacka
. Bukieciarstwa
. Decoupage
. Koralikarstwa


Rehabilitacja, sport ...
. Rehabilitacja
. Zawody sportowe

Własne strony internetowe uczestników
. Marcin Budzeń
. Piotr Datka
. Edwin Fijałkowski
. Kamila Kurek
. Ernest Lipka
. Tomasz Mroczek
. Marcin Solarz
. Tomasz Taborski
. Jerzy Treliński
. Marcin Ziewiec

  
Rehabilitacja przez czynne uprawianie turystki
Wysłano dnia 03-07-2017 o godz. 13:43:47
Temat: Stowarzyszenie "SZANSA"
Stowarzyszenie Z taką ofertą programową zwróciło się Stowarzyszenie „SZANSA” do swoich podopiecznych, uczestników zajęć w WTZ działającym przy w/w Stowarzyszeniu, którzy w dniach 26 czerwca – 1 lipca 2017 roku przebywali w Pieninach.

Jest to już czwarty obóz wędrowny przez nas organizowany, tym razem nazwa zadania brzmi; „Obóz wędrowny w Pieniny 2017”. Został on zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. oraz środkom własnym Stowarzyszenia „SZANSA”.Oferta skierowana do 14 osób niepełnosprawnych i czterech osób kadry zrealizowana została w 100%, oczywiście dzięki dobremu planowaniu dostosowanym do niepełnosprawności uczestników oraz sprzyjającej pogodzie.

Tego samego dnia po przyjeździe zjedliśmy obiad i ruszyliśmy zwiedzać Krościenko, a drugiego dnia wyruszyliśmy tratwą na Spływ Dunajcem, po, którym ruszyliśmy na wędrówkę pieszą do Wąwozu Homole, gdzie na szlaku spotkaliśmy pienińskiego zbójnika, z którym każdy chętnie robił sobie pamiątkowe zdjęcia.

Kolejny dzień to wspinaczka ze Sromowców Niżnych na najwyższy szczyt w Pieninach po stronie polskiej Okrąglica (982 m n.p.m.) oraz zejście do tej samej miejscowości.

Sztuka wejścia i zejścia nie należała do najłatwiejszych - było ciężko. W czwartek wyjechaliśmy do Niedzicy, gdzie wszyscy zwiedzili i dowiedzieli się o historii tego miejsca jego właścicielach oraz krążących legendach o tym miejscu i regionie.

Natomiast piątek to kolejna próba charakterów: wejście na Sokolicę dla „twardzieli”- na ten szczyt z Krościenka ruszyła 11 osobowa grupa – przy zejściu ze szczytu „palce wychodziły butami” ale wszyscy do celu dotarli szczęśliwe i po przeprawieniu się tratwą przez Dunajec spotkali się z pozostałą grupą w Szczawnicy.

Pozostała część grupy w tym czasie nie próżnowała, chętni wyjechali na Palenicę wyciągiem krzesełkowym, gdzie wrażenie i krajobrazy były niezapomniane, a w dodatku udało się nam na szczycie tej góry zobaczyć również wypas owiec zaraz dodaje. Po spotkaniu się dwóch grup w Szczawnicy wzdłuż Dunajca udaliśmy się do naszej bazy noclegowej w Grywałdzie, gdzie czekały już na nas pierogi z truskawkami zrobione przez naszą gospodynię, Panią Anię. Oprócz wielu atrakcji turystycznych, mogliśmy poznać kuchnię regionalną, bo nocowaliśmy w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie właściciele okazali się bardzo miłymi ludźmi i dogadzali nam jak tylko mogli.

Obóz zakończyliśmy 1 lipca docierając cali i zdrowi do Ostrowca – gdzie czekali na nas już dumni rodzice i opiekunowieNotatka: Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

 
Pokrewne linki
· Więcej o Stowarzyszenie "SZANSA"
· Napisane przez Szczepan


Najczęściej czytany artykuł o Stowarzyszenie "SZANSA":
Piłkarze KSZO w Warsztacie Terapii Zajęciowej


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.wtz.ostrowiec-sw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund