SZANSA na Biegach Przełajowych w Busku-Zdroju 2017
Data: 16-06-2017 o godz. 14:10:58
Temat: Olimpiady Specjalne


W dniu 13 czerwca 2017 roku zawodnicy klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działającej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” wzięli udział w Świętokrzyskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych – Busko-Zdrój 2017. Organizatorem był Klub „GROM” z Buska-Zdroju oraz Oddział Regionalny Świętokrzyskie Olimpiady Specjalne – Polska.

Na ostatnie zawody przed wakacjami w ramach Olimpiad Specjalnych trenerzy "SZANSY" zabrali aż 5 zawodników na biegi przełajowe: Marcina Dunala, Dominikę Grześkiewicz, Pawła Kwietnia, Pawła Menduckiego, Milenę Szwagierczak. Zawody odbywały się na bardzo trudnym, nierównym terenie Parku Zdrojowego Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego, gdzie organizatorzy wytyczyli pętlę o długości 400 metrów. Postanowiliśmy każdemu zawodnikowi dać możliwość spróbowania swoich sił na różnych dystansach, a że od kilku już lat bierzemy udział w takich zawodach to doskonale zdawaliśmy sobie sprawę kto na jakim sobie poradzi.

Na dystansie 1600 metrów wystartowało tylko 3 zawodników i kolejny raz na zawodach rangi wojewódzkiej na najdłuższym dystansie bezkonkurencyjny był Marcin Dunal, który zajął I miejsce i zdobył złoty medal. Milena Szwagierczak po bardzo dobrze rozegranym taktycznie biegu na 800 metrów zdobyła złoty medal, natomiast Paweł Menducki uplasował się w swojej grupie na drugim miejscu. Paweł Kwiecień i Dominika Grześkiewicz zajęli trzecie miejsca w swoich grupach sprawnościowych i zdobyli brązowe medale.

Na najkrótszym dystansie, 400 metrów Paweł Kwiecień nie walczył tylko z dystansem i innymi zawodnikami ale również z kontuzją, ale siłą woli i swoją chęcią ukończenia zawodów dobiegł na piątym miejscu. Srebrne medale zdobyli Paweł Menducki, Marcin Dunal oraz Milena Szwagierczak. Najlepsza z "SZANSY" na tym dystansie okazała się Dominiak Grześkiewicz, która zajęła I miejsce i zdobyła złoty medal.

Szansę reprezentowali Marcin Dunal, Dominika Grześkiewicz, Paweł Kwiecień, Paweł Menducki, Milena Szwagierczak pod opieką Przemysława Walczyka i Remigiusza Woźniaka, którzy z dumą reprezentowali nasz powiat i miasto na kolejnych zawodach o randze wojewódzkiej.


Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.Artykuł jest z Strona Stowarzyszenia SZANSA oraz Warsztatu Terapii Zajeciowej
http://www.wtz.ostrowiec-sw.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.wtz.ostrowiec-sw.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=930