W dniach 04-14 marca 2014 roku w Zakopanem odbywał się zimowy obóz przygotowawczy oraz ogólnopolskie zimowe zawody Olimpiad Specjalnych.
W obozie przygotowawczym wzięło udział 14 osób, członków Stowarzyszenia na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” jeżdżących na nartach. Zawodnicy trenowali na stokach w Jurgowie, Suche oraz na Nosalu.
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja z obozu przygotowawczego oraz zawodów w Zakopanem. Autorami zdjęć są Remigiusz „Szczepan” Woźniak, Tomasz „Taborecik” Taborski, Anita Artykiewicz-Woźniak, Tomasz Przybysławski i Piotr Jakubowski.
Ostatecznie na VI Ogólnopolski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym i IV Ogólnopolski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych Zakopane, Nowy Targ, Suche zostało zakwalifikowanych aż 8 członków Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA”, który funkcjonuje przy Stowarzyszeniu „SZANSA” w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W VI Ogólnopolskim Mityngu w Narciarstwie Zjazdowym wzięło udział 3 zawodników „SZANSY”, Paweł Dunal, Marcin Dunal oraz Paweł Menducki oraz pięć osób obsługujących w/w imprezę.
Wzięliśmy udział w Super Slalomie Gigancie, gdzie liczył się czas tylko jednego przejazdu zawodnicy „SZANSY” pojechali na całego w swoich grupach sprawnościowych. Marcin Dunal wywalczył złoty medal, Paweł Menducki srebrny medal, natomiast Paweł Dunal niestety nie zmieścił się w jednej z bramek pod koniec trasy i otrzymał tzw. wstążkę za udział.
Dużo lepiej poszło w Slalomie Gigancie, gdzie liczył się łączny czas dwóch przejazdów. Paweł Menducki wywalczył złoty medal, Marcin Dunal wywalczył srebrny medal, Paweł Dunal zdobył brązowy medal.
Największą satysfakcją jest to, że zawodnicy „SZANSY” w kilka sezonów dołączyli do najlepszych grup sprawnościowych narciarzy już nie tylko w świętokrzyskim, ale i w Polsce.
Zawody Olimpiad Specjalnych to nie tylko sport. W Zakopanem, gdzie organizowane były zawody zjechali się organizatorzy z Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie, którzy mają doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez. Organizacja tej imprezy to duże wyzwanie. Dlatego zaproszeni zostaliśmy do pracy w różnych Komisjach bez których taka impreza o tak dużym zasięgu nie mogłyby się odbyć.
Piotr Jakubowski pracował w Komisji Sportu, która odpowiadała za organizację zawodów sportowych w dyscyplinie narciarstwa. Odpowiadał za organizację startu zawodników.
Anita Artykiewicz-Woźniak pracowała w Komisji Służb Wspierających, która odpowiadała za zakwaterowanie i wyżywienie podczas zawodów. Była rezydentką w Pensjonacie Maria 3 i odpowiadała za wyżywienie na stoku w Suchem.
Remigiusz Woźniak i Tomasz Taborski pracowali w Komisji Promocji. W ciągu dnia fotografowali przebieg zawodów, a wieczorami, a nieraz i nocami obrabiali i wrzucali na serwery strony www.swietokrzyskie.olimpiadyspecjalne.pl, olimpiadowego Facebooka, Twittera oraz NK przygotowany materiał.
Wielkim wyróżnieniem dla „SZANSY” było to, że podczas wygłaszania tradycyjnych przysięg sędziów, trenerów i zawodników, aż dwóch reprezentantów było z „SZANSY”. W imieniu wszystkich trenerów przysięgę składał Tomasz Przybysławski, który w Zakopanem pełnił rolę Kierownika Ekipy Oddziału Świętokrzyskiego, natomiast w imieniu wszystkich zawodników przysięgę składał Paweł Menducki.
Stowarzyszenie „SZANSA” bardzo dziękuje sponsorom, bez których ten wyjazd byłby niemożliwy: Zarządowi Powiatu Ostrowieckiego, PZU Życie SA, Fundacji Uśmiech, Bankowi Spółdzielczemu.
„SZANSA” w Zakopanem podczas zawodów organizowanych przez Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie. Stoją od lewej: Tomasz Taborski (Komisja Promocji), Tomasz Przybysławski (Kierownik Ekipy Świętokrzyskiej), Remigiusz Woźniak (Komisja Promocji), Piotr Jakubowski (Komisja Sportu), Marcin Dunal (zawodnik), Anita Artykiewicz-Woźniak (Komisja Służb Wspierających), Paweł Dunal (zawodnik), Paweł Menducki (zawodnik)