I miejsce i tytuł Króla Strzelców

W dniu dzisiejszym tj. 18 czerwca 2009 roku drużyna piłkarska Warsztatu Terapii Zajęciowej ul. Iłżecka 31 w Ostrowcu Świętokrzyskim przy Stowarzyszeniu „SZANSA” zdobyła 1 miejsce w turnieju piłki nożnej, który odbywał się w Chmielniku. Tytuł Króla Strzelców z 6 zdobytymi bramkami wywalczył Paweł Dunal.

W dniu 18 Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” z Ostrowca Świętokrzyskiego po raz pierwszy wziął udział w XVI Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych, który zorganizowany został przez Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie. W turnieju wzięło udział 12 zespołów, które zostały podzielone na 3 grupy.

Zostaliśmy przydzieleni do grupy B, gdzie spotkaliśmy starych znajomych z WTZ Połaniec, WTZ Busko/Gnojno oraz gospodarzy ŚDS Chmielnik/Brudzów.
WTZ Ostrowiec – WTZ Busko/Gnojno 3:0
WTZ Chmielnik/Brudzów – WTZ Ostrowiec 1:3
WTZ Ostrowiec – WTZ Połaniec 3:0

Wygraliśmy wszystkie mecze bez najmniejszych problemów, a zawodnicy w pełni realizowali wytrenowane elementy gry. Wiadomo, że w takiej rywalizacji nie jest najważniejszy wynik, ale miło jest oglądać naszych zawodników uśmiechniętych i dumnych z tego, że ich praca na treningach daje wspaniałe efekty. Oprócz pierwszego miejsca nasza drużyna z ilością 9 bramek, była najskuteczniejszą tych zawodów, a Paweł Dunal po strzeleniu 5 bramek został królem strzelców turnieju. Paweł Menducki z ilością 3 strzelonych bramek zajął zaszczytne drugie miejsce w tej klasyfikacji.

Zawody odbyły się na obiektach sportowych KS ZENIT w Chmielniku. Oprócz drużyny piłkarskiej pojadą wszyscy chętni uczestnicy i ich rodzice. Dzięki temu nasi zawodnicy mogli liczyć na mocny i głośny doping swoich kibiców. 60 osób z Ostrowca była najliczniejszą i najgłośniejszą grupą dopingującą swój zespół.

Drużyna występowała w następującym składzie: Jacek Taborski, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Krzysztof Kaczmarski, Paweł Menducki, Paweł Kwiecień, Mirosław Konderak, Maciej Skrobisz. Trenerzy Remigiusz Woźniak i Tomasz Przybysławski.

Dla wszystkich osób z naszego Warsztatu będących w Chmielniku Kierownik korzystając z konta specjalnego (ze sprzedanych prac) zakupił poczęstunek w postaci pizzy.


Wiadomości Świętokrzyskie
Notatka: Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się fotki z turnieju. Zapraszamy również do Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się fotki z treningów do turnieju.
Autorami zdjęć są Edwin Fijałkowski, Marcin Budzeń, Marcin Ziewiec, Marcin Solarz, Przemysław Walczyk, Tomasz Przybysławski, Wiesława Serwinowska oraz Remigiusz Woźniak.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂