• 1,5% dla Klubu SZANSY

III Rajd Integracyjny

W dniu 12 czerwca 2008 roku odbył się III Rajd Integracyjny organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA”

Rajd ma na celu integrację oraz rehabilitację osób niepełnosprawnych poprzez turystkę.

Poprzednie dwa rajdy były integracją ostrowieckich warsztatów terapii zajęciowej (ul. Rzeczki i Iłżecka). Tym razem Stowarzyszenie „SZANSA” zaprosiło do udziału uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych ul. Iłżecka. Także w rajdzie wzięło udział ponad 130 osób niepełnosprawnych

Rajd rozpoczął się na Gutwinie, następnie wszyscy swoim tempem przeszli do Gospodarstwa Agroturystycznego Pana Norberta Januchty w Dębowej Woli, gdzie czekały atrakcje dla uczestników rajdu. Każdy miał możliwość przejazdu po okolicznych drogach wozem, który ciągnęły konie, można było się spróbować podczas meczu piłkarskiego, w konkurencji wyścigów w workach, a także w przeciąganiu liny. Każdy na miejscu posilił się kiełbaską oraz bigosem. Na zakończenie odbyła się dyskoteka dla wszystkich.

Stowarzyszenie „SZANSA” dziękuje Starostwu Powiatowemu w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach za pomoc finansową, dzięki której można było zorganizować III Rajdu Integracyjnego.

Notatka: Zobacz naszą Galerię Zdjęć z Rajdu. Autorami zdjęć są Tomasz Przybysławski, Remigiusz „Szczepan” Woźniak
16.06.2008 – dodano zdjęcia autorstwa Marcina Budzenia oraz Marcina Solarza

23.06.2008 – dodano zeskanowany artykuł o Rajdzie, który ukazał się w Kurierze Powiatu Ostrowieckiego w „Wiadomościach Świętokrzyskich”

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂