IV Spławikowe Zawody dla Osób Niepełnosprawnych 2024

IV Spławikowe Zawody dla Osób Niepełnosprawnych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej to kolejna impreza, która chyba już na stałe wpisuje się w nasze działania. Wraz z przyjaciółmi z KOŁO PZW nr 34

Ostrowiec-Miasto zostały zorganizowane te zawody już po raz czwarty.
12 czerwca mieliśmy przyjemność po raz 4 zorganizować wraz z przyjaciółmi z Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” zawody spławikowe dla osób niepełnosprawnych. Ponieważ trzy poprzednie edycje okazały się bardzo udane, zapełnienie listy startowej nie stanowiło żadnego problemu.
Udział wzięło 20 zawodników z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Województwa Świętokrzyskiego:

Śmiechowice, Piotrowice, Połaniec, Sobów, Skarżyska-Kamiennej, Kielc, Gnojna i oczywiście Ostrowca Świętokrzyskiego. Z każdej ekipy startowało dwóch zawodników, którzy łowili po 2 godziny, a potem trzecim zawodnikiem był opiekun, który łowił przez 60 minut. I tak powstała kolejna kategoria na naszych zawodach – klasyfikacja drużynowa.

O żołądki uczestników zawodów dbali uczestnicy Paula Miller, Małgorzata Piotrowska, Łukasz Tyrała z Pracowni Gospodarstwa Domowego z Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” pod kierunkiem instruktorki Marzeny Barańskiej. Serwowali swoje smakołyki (smalec z dodatkami, kawę, herbatę, placki) oraz słynną grochówkę od Radnego Miejskiego Artur Zawadzki. Najlepsze na świecie chrupki Nasze Tygryski z Kunowa rozdawał sam Tygrysek, który zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. O wodę zadbał niezawodny Dariusz Wierzbiński.

O sprawy techniczne dbali uczestnicy Robert Kozłowski i Jacek Taborski z Pracowni Modelarskiej z Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” pod kierunkiem instruktora Przemysława Walczyka.

Zdjęcia podczas całych zawodów wykonywali uczestnicy Piotr Datka i Mateusz Golec, a o to, żeby był porządek, czyli pilnował, żeby nikt nie śmiecił i zbierał śmieci Aleksander Komornicki z Pracowni Komputerowej z Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” pod kierunkiem instruktora Remigiusza Woźniaka.
W zawodach Warsztat Terapii Zajęciowej „SZANSA” reprezentowali Paweł Dunal, Marcin Dunal, Konrad Dębniak, Tomasz Mroczek pod kierunkiem instruktora Tomasza Przybysławskiego
Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

klasyfikacja indywidualna
1. Łukasz Ubowski z WTZ Połaniec – 1630 pkt
2. Tomasz Mroczek z WTZ Szansa – 1580 pkt
3. Przemysław Moroń z WTZ Skarżyska – 1560 pkt

klasyfikacja drużynowa
1. Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa”
2. WTZ Tęcza Skarżysko Kamienna
3. Warsztat Terapii Zajęciowej w Sobowie

Dziękujemy Artur Łakomiec – Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego za udostępnienie zbiornika. A jako współorganizatorzy dziękujemy tym, dzięki którym się to mogło udać, czyli Walcownie Ostrowieckie, Szymon Gaweł Mare Gliny Wędkarskie, Amur Sklep Wędkarski.

Dziękujemy członkom KOŁO PZW nr 34 Ostrowiec-Miasto za tak fantastyczne zorganizowanie zawodów, a szczególne podziękowania kierujemy Andrzej Miazga, Władysław Król, Kamil Majecki, Jarosław Książka, Łukasz Pater, Łukasz Ciuk.

Szczególne podziękowania kierujemy do młodych wędkarzy, dzięki nim udział w zawodach dla osób niepełnosprawnych bylo dużo, dużo łatwiejsze. Dziękujemy Michał Fulara, Szymon Wieczorek, Dominik Babiarz, Kacper Ciuk, Adam Pater – jesteście niesamowici.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂