Kolejne spotkanie robocze w ramach Grundtviga

W dniach 25-29 marca 2015 roku odbyło się spotkanie robocze w ramach projektu pt. „EUROPEAN CITIZEN TODAY” – w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” – Grundtvig, akcja Projekty Partnerskie Grundtviga. Spotkanie odbyło się u rumuńskich partnerów w mieście Bukareszt.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja ze spotkania w Rumunii

Spotkanie zostało zorganizowane przez rumuńskich partnerów projektu w Bukareszcie. W ostatnim wyjeździe w ramach tego projektu wzięło w nim udział trzech uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” Piotr Datka, Marcin Dunal i Piotr Modrzejewski. Opiekę nad nimi sprawowała kadra Tomasz Przybysławski, Marta Walczyk oraz Remigiusz Woźniak.

Spotkanie wszystkich uczestników międzynarodowego projektu odbyło się w siedzibie Scoala Gimnaziala Maria Rosetti w Bukareszcie. W spotkaniu nie zabrakło oczywiście innych partnerów biorących udział w projekcie. Obecni byli partnerzy z Hiszpanii, Cypru, Włoch oraz oczywiście gospodarze Rumunii.

Spotkania w poszczególnych krajach mają na celu przede wszystkim wspólne spotkania integrujące, przedstawienie zakresu zrealizowanych zadań w ramach projektu, np. w formie prezentacji multimedialnej. Na koniec precyzowane są plany i zamierzenia do realizacji przez poszczególnych partnerów projektu na kolejne miesiące.

Nasz team, czyli członkowie Stowarzyszenia „SZANSA” tradycyjnie już obdarowali swoich zagranicznych kolegów i przyjaciół drobnymi upominkami zaprojektowanymi i ręcznie wykonanymi przez osoby niepełnosprawne w ramach terapii zajęciowej. Wypróbowanym już elementem wręczania upominków był fakt, że to właśnie osoby niepełnosprawne przekazywały okolicznościowe drewniane kwiatki.

Wizyty u partnerów, to również poznanie miejscowej kuchni, obyczajów i tradycji. Nie sposób być w Bukareszcie i nie zwiedzić miejsc wartych uwagi. Zwiedziliśmy Muzeum Wsi Rumuńskiej w Bukareszcie, Muzeum Historii Naturalnej im. Grigore Antipy w Bukareszcie oraz Pałac Parlament w Bukareszcie, który jak się okazało jest jednym z największych budynków na świecie. Wizyty w kościołach, zwiedzanie ponad 200-letniego Parku oraz starego miasta pozostawiły w naszych głowach niesamowite wrażenia.

Wrażenia z pobytu w Bukareszcie pozostaną na długo w pamięci uczestników projektu.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂