Medalowa SZANSA w Bydgoszczy

W dniach 23-26 sierpnia 2014 roku odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy. Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działający przy Stowarzyszeniu „SZANSA” był reprezentowany przez czterech zawodników z niepełnosprawnością intelektualną oraz dwóch trenerów. W imprezie nad którą objęła Patronat Honorowy Pierwsza Dama RP Anna Komorowska wzięło udział prawie 2000 osób.

Po zawodach regionalnych, na których zawodnicy „SZANSY” zdobyli złote medale do kadry, która reprezentowała Oddział Regionalny Świętokrzyskie w Bydgoszczy. Zawodnicy brali udział w następujących dyscyplinach: Milena Szwagierczak – bowling, Marcin Dunal – trójbój siłowy, Dominika Grześkiewicz i Paweł Menducki – lekka atletyka. Trenerem trójboju siłowego był Remigiusz Woźniak, natomiast lekkiej atletyki Tomasz Przybysławski.

Reprezentanci „SZANSY” wraz z innymi reprezentantami świętokrzyskiego przebywali na obozie przygotowawczym w Zakopanem, gdzie ciężko trenowali do startów w swoich dyscyplinach.

Zawodnicy „SZANSY” uzyskali cztery złote, cztery srebrne oraz dwa brązowe medale. Sportowcy uzyskali następujące wyniki:

Dominika Grześkiewicz
– bieg na 200 metrów – złoty medal (uzyskany czas 00:41,16) – poprawiony rekord życiowy
– pchnięcie kulą – brązowy medal (uzyskana odległość 4,80 m) – poprawiony rekord życiowy
– sztafeta 4×100 metrów – srebrny medal

Paweł Menducki
– bieg na 200 metrów – 6 miejsce (uzyskany czas 00:30,89)
– skok w dal – srebrny medal (uzyskana odległość 4,22 m) – poprawiony rekord życiowy
– sztafeta 4×100 metrów – srebrny medal

Milena Szwagierczak
– bowling, gra pojedyncza – złoty medal (uzyskany wynik 162,0 pkt.) – poprawiony rekord życiowy
– gra podwójna – brązowy medal (uzyskany wynik 192,0 pkt.)

Marcin Dunal
– wyciskanie leżąc – srebrny medal (uzyskany wynik 75,0 kg.) – poprawiony rekord życiowy
– martwy ciąg – złoty medal (uzyskany wynik 162,5 kg.) – poprawiony rekord życiowy
– dwubój siłowy – złoty medal (uzyskany wynik 237,50 kg.) – poprawiony rekord życiowy

Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem igrzysk, dzięki pomocy Marcina Petra z Komitetu Organizacyjnego Igrzysk, mieliśmy okazję oglądać mecz ekstraklasy pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Lechią Gdańsk, co było dla nas bez wątpienia dodatkową atrakcją. Zawodnicy „SZANSY” ostatni raz na takim meczu byli w czasach, gdy KSZO grał w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Teraz zawodnicy i trenerzy czekają na losowanie zawodników, którzy zdobyli złote medale oraz na zakwalifikowanie się na Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Los Angeles 2015.

Igrzyska Olimpiad Specjalnych to także programy pozasportowe, m.in. akcja „Zdrowi Sportowcy”. Zadaniem programu jest stałe zwiększanie możliwości psychofizycznych sportowców do profesjonalnego trenowania i pełnego wysiłku podczas startów z zawodach. Osoby realizujące ten program to wolontariusze – specjaliści w zakresie stomatologii, okulistyki, optyki, podiatrii, ortopedii, laryngologii, dermatologii, medycyny ogólnej i fizjoterapii.

Dodatkowo Tomasz Taborski, który jest uczestnikiem naszego Warsztatu pomagał Remigiuszowi Woźniakowi w obsługiwaniu stale aktualizowanej oficjalnej strony internetowej igrzysk www.igrzyska2014.olimpiadyspecjalne.pl.

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie się znajduje fotorelacja z Obóz sportowy przygotowawczym w Zakopanem, Nominacje na OLIOS 2014, X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska OS Bydgoszcz 2014.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂