Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem

W tych trudnych czasach Stowarzyszenie „SZANSA” wstrzeliło się w termin i zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych, który trwał 11 dni, w którym wzięło udział 40 osób, w tym 30 osób niepełnosprawnych.

Dzięki organizacji obozu sportowego dla osób niepełnosprawnych zwiększyła się wiedza społeczności lokalnej na temat niepełnosprawności i możliwości osób niepełnosprawnych. Propagowany był zdrowy styl spędzania wolnego czasu poprzez aktywne uprawianie sportu oraz wypoczynek na świeżym powietrzu. Osoby niepełnosprawne miały okazję do bezpośredniego spotkania i rywalizacji sportowej, przełamywania barier psychicznych, uaktywnienia fizycznego i społecznego oraz aktywnej rehabilitacji ruchowej.

Podczas trwania zgrupowania codziennie była mierzona temperatura wszystkim uczestnikom obozu, żeby bezpiecznie mogły się odbywać zajęcia dla osób niepełnosprawnych, w tym osoby niepełnosprawnych (50+), którzy brali czynny udział w obozie dostosowanym do ich niepełnosprawności oraz wieku. Przy zachowaniu wszelkich procedur udało się wrócić w komplecie, przygotowani fizycznie i z uśmiechem z naładowanymi akumulatorami na najbliższy czas.

Program obozu ze względu na reżim sanitarny związany z COVID-19 był inny niż wszystkie dotychczas, co prawda obejmował zajęcia rekreacyjno-sportowe, ale tym razem nastawiliśmy się przede wszystkim na zajęcia na świeżym powietrzu, m.in. treningi NordicWalking, bocce, boccia, marszobiegi i turystyka po Tatrzańskim Parku Narodowym. Niestety pogoda nas nie rozpieszczała, więc przy zachowaniu zasad określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a także wytycznymi Ministerstw Zdrowia, Edukacji Narodowej, Sportu i Głównego Inspektora Sanitarnego zorganizowaliśmy treningi na kręgielni, wyjazd na zajęcia pływania i odnowy biologicznej w Termach Chochołowskich. W małych grupach treningi w tenisa stołowego i na siłowni, korzystając z zaplecza sprzętowego w Pensjonacie „Maria”. Trzeba przyznać i pochwalić wszystkich uczestników, że dzielnie dostosowywali się do wszelkich niedogodności związanych z obostrzeniami z jakimi przyszło się nam zmierzyć.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Zakopane 2020 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu.

Największym wyczynem był marsz na Rusinową Polanę, dla większości turystów jest to szlak jeden z wielu, ale dla nas było to jak zdobycie największego szczytu Tatr. Podziwialiśmy piękną panoramę gór oraz spróbowaliśmy prawdziwe owcze oscypki.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂