Rekordowy wyjazd na zawody „SZANSY”

W dniu 31 maja 2019 roku w Starachowicach Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” wziął udział w podwójnych zawodach Olimpiad Specjalnych. W piłkę nożną i bocce. „SZANSA” wystawiła rekordową liczbę zawodników, bo aż 24. W Starachowicach z „SZANSY” zaprezentowały się drużyny w piłkę nożną zarówno męskie jak i żeńskie oraz drużyna i debliści w bocce. I była to jedna z 3 ekip, która wystawiła swoich zawodników w każdej konkurencji.

Duże i logistyczne przygotowania do największego wyjazdu w historii Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” były zaplanowane już dawno. Trzeba było ogarnąć transport, badania zawodników, dobór odpowiednich strojów. Biorąc pod uwagę wszystkie działania jakie Stowarzyszenie „SZANSA” w tym momencie realizuje, to logistycznie trzeba tak wszystko brać pod uwagę, żeby żadna inna gałąź działalności na tym nie ucierpiała. I chyba na razie się to udaje znakomicie.

W rywalizacji męskich drużyn zostały rozegrane mecze obserwowane i po ich zakończeniu sędziowie ustalili podział na grupy według umiejętności. „SZANSIE” przypadło rywalizować w grupie z drużynami „TEMPO” Jałowęsy, „TOP” Łagiewniki, „NIEPOKONANI” Sandomierz. „SZANSA” wygrała wszystkie mecze zdobywając 16 bramek a tracąc tylko 2. Ostatecznie oczywiście zajęli I miejsce i zdobyli złote medale.

W rywalizacji żeńskich drużyn zostały rozegrane mecze w jednej grupie i „SZANSA” rywalizowała z drużynami „TEMPO” Jałowęsy, „GROM” Busko-Zdrój, „STRZAŁA” Jędrzejów. Dziewczyny z „SZANSY” wygrały z koleżankami z Buska-Zdroju 6:0, ale już w pozostałych dwóch meczach musiały niestety uznać wyższość rywalek. Ostatecznie zajęły III miejsce i zdobyły brązowe medale.

W turnieju bocce „SZANSA” wystawiła jedną drużynę i dwa deble. Anna Lipka i Robert Gołyś zdobyli złoty medal, natomiast Robert Gołyś i Łukasz Tyrała uplasowali się na IV miejscu. Drużynowo „SZANSA” zajęła II miejsce przegrywając jedynie na małe punkciki.

Zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną zawsze dają z siebie 100% a często nawet więcej. I to nie ma znaczenia czy jest to trening, preeliminacje czy zawody. Ale to co zrobili zawodnicy podczas zawodów w Starachowicach to było mistrzostwo świata. Pokazali, że na treningach słuchali wskazówek trenerów i wykonywali to czego się nauczyli idealnie. Sam występ i założenie stroju sportowego z napisem „SZANSA” i reprezentowanie jej na arenie sportowej to dla wielu zawodników wielkie przeżycie. Zresztą podczas dekoracji pojawiły się łzy, tym razem szczęścia.

„SZANSĘ” reprezentowali:

Piłka nożna męska: Grzegorz Dwojak, Konrad Dębniak, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Łukasz Karbowniczek, Paweł Menducki, Damian Przygoda, Krzysztof Stan, Jacek Taborski. Trener: Przemysław Walczyk.

Piłka nożna żeńska: Pamela Bruszewska, Dominika Grześkiewicz, Anna Masłoń, Małgorzata Piotrowska, Eliza Sadowska, Milena Szwagierczak, Małgorzata Skoros, Katarzyna Wójcicka, Paulina Żelazowska. Trener: Tomasz Przybysławski.

Bocce: Robert Gołyś, Robert Kozłowski, Anna Lipka, Łukasz Tyrała, Norbert Walesic, Marcin Ziewiec. Trener: Piotr Jakubowski.

Kierownikiem Ekipy był Remigiusz Woźniak.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂