• 1,5% dla Klubu SZANSY

SZANSA na III OPEN GAMES – Lwów

W dniach 15-18 września 2016 roku uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Stowarzyszeniu „SZANSA” w Ostrowcu Świętokrzyskim brali udział w zawodach sportowych we Lwowie na Ukrainie.

Dzięki nawiązanym znajomościom i zawiązaniu przyjaźni z trenerami i zawodnikami z Lwowskiego „SAMI” na zawody zostaliśmy zaproszeni jako Stowarzyszenie „SZANSA” przez głównego organizatora, naszego przyjaciela Andriya Porodko. Po wewnętrznych rozmowach postanowiliśmy zabrać reprezentantów w bocce, pływaniu i tenisie stołowym. Na miejscu okazało się, że oprócz nas z Polski są uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kaliszu oraz reprezentacja Olimpiad Specjalnych z Oddziału Pomorskiego.

Do takiego wyjazdu niezbędne były paszporty, więc w ramach treningu załatwiania spraw urzędowych 5 uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz instruktorami terapii zajęciowej było w Oddziale Obsługi Paszportowej Urzędu Wojewódzkiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach najpierw złożyć wnioski o paszport, a następnie je odebrać.

Oprócz udziału w zawodach sportowych znalazł się czas na zwiedzanie najbliższej okolicy rynku w Lwowie oraz odwiedzenia polskiej restauracji „Premiera Lwowska”. Do Lwowa pojechaliśmy w 14 osobowym składzie, 10 zawodników oraz 4 opiekunów. Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni, że udało nam się namówić na wyjazd doktora Jacka Burdę, który sprawował nie tylko opiekę medyczną nad naszą ekipą, ale również był naszym przewodnikiem po Lwowie.

Zawodnicy, którzy na Ukrainie grali w bocce po przeprowadzonych preeliminacjach zakwalifikowali się do najsilniejszej grupy i zajęli po zaciętych bojach IV miejsce. W indywidualnych zawodach Milena Szwagierczak zajęła I miejsce i zdobyła zloty medal, Tomasz Taborski w swojej grupie zajął IV miejsce, natomiast Dominika Grześkiewicz i Marcin Ziewiec w swoich grupach zajęli VIII miejsce. Do zawodów za przygotowania odpowiedzialny był Przemysław Walczyk.

W tenisie stołowym odbyły się tylko gry pojedyncze. Paweł Menducki zajął III miejsce i zdobył brązowy medal, a Piotr Wierzbiński zajął V miejsce. Opiekunem tenisistów był Robert Rogala.

Pływacy, którzy pojechali na Ukrainę startowali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Adrian Chobot zdobył I miejsce miejsce i złoty medal, Piotr Datka II miejsce i srebrny medal, Paweł Dulęba zdobył III miejsce i brązowy medal, natomiast Łukasz Michalski wywalczył IV miejsce. Na basenie odpowiedzialni za pływaków byli Remigiusz Woźniak i Jacek Burda.

Na Ukrainie „SZANSĘ” reprezentowali następujący zawodnicy: Chobot Adrian, Datka Piotr, Dulęba Paweł, Grześkiewicz Dominika, Menducki Paweł, Michalski Łukasz, Szwagierczak Milena, Taborski Tomasz, Wierzbiński Piotr, Ziewiec Marcin. Opiekunami byli: Burda Jacek, Rogala Robert, Walczyk Przemysław, Woźniak Remigiusz

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja z zawodów w Bocce, Tenisa stołowego, Pływania, Uroczyste otwarcie i Turystyka i integracja