SZANSA na obozie sportowym w Tatrach

W dniach 08-18 sierpnia 2016 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem. W obozie w Pensjonacie „MARIA” uczestniczyło 30 niepełnosprawnych zawodników, w tym 4 osoby niepełnosprawne „50+” oraz kadra programowa i wolontariusze.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Zakopane 2016 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Była to kolejna, czwarta już taka impreza zorganizowana przez nasze stowarzyszenie. Po poprzednich obozach sportowych wiedzieliśmy dokładnie co i kiedy chcemy trenować. Jednak jak zwykle największym wyzwaniem było tak dopasować zajęcia, aby uczestnicy obozu w rozpiętości od 24 lat do 69 lat mieli zapewnione treningi na miarę swojego wieku i swojej niepełnosprawności.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wykonaniu „SZANSY”, to nie tylko treningi na siłowni, w badmintona, bocce, treningi na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w Mszach Świętych, wyprawach turystycznych po szlakach Tatr. Zamiast kolacji zorganizowany był grill. Nie mogło zabraknąć ulubionej formy muzykoterapii osób niepełnosprawnych na obozach sportowych „SZANSY”, czyli zumby. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowane były wyjazdy na baseny termalne „Szaflary”, gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej.

Dzięki temu, że Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” otrzymało dofinansowanie na obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych – Zakopane 2016 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki trenerzy „SZANSY” mieli większą możliwość do codziennych treningów w różnych dyscyplinach z większą ilością osób i w większej ilości dyscyplin. Wielkim wyczynem była wyprawa jedenastu osób na Kasprowy Wierch i to nie kolejką, ale jak prawdziwi turyści, szlakiem !!!

Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego. Dla niektórych był to pierwszy medal w życiu, a radość z jego otrzymania była nie do opisania. A biorąc pod uwagę, że trwały Igrzyska Olimpijskie w Rio to osoby niepełnosprawne czuli się jak OLIMPIJCZYCY.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Zakopane 2016 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂