SZANSA na Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego w Trzciance

W dniach 20-23 października 2016 roku w Trzciance odbył się VII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. W zawodach startowało ponad 100 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z całej Polski pod okiem 35 trenerów. Oddział Regionalny Świętokrzyskie był reprezentowany przez 5 zawodników reprezentujących Kluby Olimpiad Specjalnych: „KRYSZTAŁKI” Kielce, „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski, „TORNADO” Skarżysko-Kamienna. W tym aż dwóch zawodników z „SZANSY”.

Na zawody ogólnopolskie mają możliwość pojechać zawodnicy, którzy na zawodach o szczeblu wojewódzkim wywalczyli złote medale. Dzięki temu zawodnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności w grach pojedynczych jak i podwójnych w Trzciance. Od początku preeliminacji, które są w Olimpiadach Specjalnych obowiązkowe, żeby dobrać zawodników w zbliżonych do siebie umiejętnościach widać było, że oprócz umiejętności zdobytych podczas treningów w swoich macierzystych klubach, trzeba będzie zwracać uwagę na restrykcyjne przestrzeganie przepisów sportowych, ponieważ sędziowie nie pobłażali i nie wybaczali najmniejszych nawet błędów.

W grach pojedynczych zawodnicy „SZANSY” do domu przywieźli srebrny i brązowy medal.
Maciej Skrobisz („SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski) srebrny medal.
Robert Gołyś („SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski) brązowy medal.

W grach podwójnych zawodnicy Maciej Skrobisz i Robert Gołyś („SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski) wywalczyli srebrny medal.

Olimpiady Specjalne to nie tylko sport, to również promowanie zdrowego trybu życia. W Trzciance realizowany był Program „Zdrowie” podczas, którego badana była jama ustna, aby zawodnicy z niepełnosprawnością mieli piękny uśmiech. Badania zawodników odbyły się w ramach projektu „Zdrowy Uśmiech”. Należy podkreślić, że Patronat Honorowy nad programem „Zdrowie” w Polsce objął Prezes Naczelnej Izby lekarskiej oraz Polskie Towarzystwo Fizjoterapii.

Skład Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie w Trzciance: Ernest Jasik („TORNADO” Skarżysko-Kamienna), Jacek Gałka („KRYSZTAŁKI” Kielce), Kamil Walasek („TORNADO” Skarżysko-Kamienna), Robert Gołyś („SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski), Maciej Skrobisz (SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski). Trenerem była Iwona Golańska („KRYSZTAŁKI” Kielce), a Kierownikiem Ekipy Krzysztof Ocias („TORNADO” Skarżysko-Kamienna).

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂