• 1,5% dla Klubu SZANSY

SZANSA na Rakietach Śnieżnych (na trawie)

W dniu 17 stycznia 2014 roku w Skarżysku-Kamiennej odbył się pierwszy etap Świętokrzyskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2014. Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” na biegi na rakietach śnieżnych zakwalifikowało się aż sześciu zawodników.

Zawodnicy „SZANSY” zdobyli 11 medali (3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe) i jedno czwarte miejsce.

W czasie Igrzysk odbędzie się rywalizacja zawodników w dyscyplinach: narciarstwo zjazdowe; narciarstwo biegowe; bieg na rakietach śnieżnych. A w terminie późniejszym odbędzie się jeszcze turniej w hokeju halowym.

Początkowo wszystkie dyscypliny oprócz hokeja halowego miały się odbyć w Kielcach na Stoku „Na stadionie”, ale ze względu na warunki pogodowe tej zimy jakie są należało zmienić plany organizacyjne i porozdzielać poszczególne dyscypliny.

Zawody mimo braku śniegu musiały się odbyć, ponieważ są to eliminacje do zawodów ogólnopolskich i mimo niesprzyjających warunków pogodowych okazało się, że organizatorzy rewelacyjnie przygotowali teren na zawody i osoby niepełnosprawne mogły rywalizować na rakietach śnieżnych.

Wszyscy nasi zawodnicy byli w 1 poziomie zawansowania, czyli mogli uczestniczyć w biegach na 50 i 100 metrów.

Miejsca zawodników „SZANSY”:

Biegi na 50 metrów:
Złoto zdobyła Dominika Grześkiewicz. Srebrne medale zdobyli Milena Szwagierczak, Monika Jankowska, Łukasz Zuber. Brązowe medale zdobyli Anna Masłoń, Łukasz Sikorski.

Biegi na 100 metrów:
Złote medale zdobyli Monika Jankowska, Milena Szwagierczak. Srebrne medale zdobyli Dominika Grześkiewicz, Łukasz Zuber. Brązowy medal zdobył Łukasz Sikorski. Czwarte miejsce zdobyła Anna Masłoń.

Klub Olimpiad Specjalnych podczas zawodów reprezentowali: Dominika Grześkiewicz, Monika Jankowska, Anna Masłoń, Milena Szwagierczak, Łukasz Sikorski, Łukasz Zuber. Kierownikiem ekipy był Przemysław Walczyk, a trenerami Stanisław Kosek i Tomasz Przybysławski.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja Tomasza Przybysławskiego i Przemysława Walczyka.