• 1,5% dla Klubu SZANSY

SZANSA podczas Ogólnopolskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych – Katowice 2018

W dniach 9-12 czerwca 2018 roku odbyły się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice- Chorzów – Mikołów 2018. W zawodach wzięło udział 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, rywalizowali o medale w 11 dyscyplinach sportowych. Igrzyska były największym wydarzeniem sportowym Olimpiad Specjalnych Polska w 2018 roku i jedną z największych sportowych i społecznych imprez w tym roku w naszym kraju.
Reprezentacja Oddziału Regionalnego Świętokrzyskiego Olimpiad Specjalnych – Polska liczyła 77 zawodników, w tym aż 12 zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski. 12 zawodników zdobyło 6 złotych, 5 srebrnych, 6 brązowych oraz 7 IV miejsc oraz 1 V miejsce.

Z „SZANSY” miało jechać 11 zawodników, ale w ostatniej chwili w dyscyplinie bocce z podstawowego składu „wypadł” zawodnik i w to miejsce ze składu rezerwowego wszedł Marcin Ziewiec. Byliśmy na to przygotowani i w ciągu kilku godzin Marcin był już spakowany i gotowy do wyjazdu. Więc nasza reprezentacja była dość okazała.

Zawodnicy z „SZANSY” uzyskali następujące wyniki:

Norbert Walesic w bocce zdobył srebrny medal w grze pojedynczej i złoty medal w grze deblowej.

Robert Kozłowski w bowlingu zajął 5 miejsce w grze pojedynczej oraz 4 miejsce w grze podwójnej.

Milena Szwagierczak w lekkoatletyce zdobyła brązowy medal w biegu na 100 metrów, srebrny medal na 400 metrów oraz złoty medal w sztafecie 4×100 metrów.

Konrad Dębniak, Paweł Menducki, Paweł Kwiecień w piłce nożnej zajęli IV miejsce.

Piotr Datka w pływaniu zdobył srebrny medal na dystansie 25 metrów stylem dowolnym oraz srebrny medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Robert Gołyś w tenisie stołowym zdobył złoty medal w grze podwójnej oraz srebrny medal w grze pojedynczej.

Marcin Dunal w dwuboju siłowym zdobył złoty medal (wyciskanie złoty medal, martwy ciąg złoty medal).

Paweł Dunal w trójboju siłowym zdobył IV miejsce (wyciskanie brązowy medal, przysiad IV miejsce, martwy ciąg IV miejsce).

Krzysztof Stan w trójboju siłowym zdobył brązowy medal (wyciskanie brązowy medal, przysiad brązowy medal, martwy ciąg brązowy medal).

Wielkim wyróżnieniem było to, że na Igrzyskach było aż trzech trenerów z „SZANSY”: Tomasz Przybysławski (lekkoatletyka), Przemysław Walczyk (tenis stołowy), Remigiusz Woźniak (trójbój siłowy).

Do Katowic na Uroczystą Ceremonię Otwarcia do „Spodka” wybrała się 100 osobowa grupa kibiców, którzy wspierali zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”, który współfinansował zakup podkoszulek, w których kibice reprezentowali się trybunach. Natomiast HEAVYMOVEMENT POLSKA zakupiła okolicznościowe kurtki dla reprezentantów „SZANSY”. Dziękujemy bardzo, dzięki temu w przyszłości będziemy mogli na kolejnych imprezach z dumą nosić te okolicznościowe stroje.

18 czerwca 2018 roku złoci medaliści z Igrzysk w Katowicach mają szansę zostać wylosowanym do reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku.