SZANSA udanie zaprezentowała się na spotkaniach artystycznych w Kałkowie-Godowie

Dnia 10 października 2012 roku zespół artystyczny „ZODIAK” działający w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” wziął udział w III Spotkaniach Teatralnych Osób Niepełnosprawnych w Kałkowie-Godowie pod hasłem „Tym razem na wesoło”.

Do Kałkowa-Godowa oprócz zespołu artystycznego „ZODIAK” pojechali koledzy i koleżanki z WTZ wraz z opiekunami. Na miejscu było obecnych też kilku rodziców uczestników z naszego Warsztatu, co tylko pokazuje jak poważnie traktowane są każde występy naszych uczestników, zarówno te artystyczne, muzyczne jak i sportowe.

Zespół „ZODIAK” wystąpił z programem „Opera na zamku” w następującym składzie: Marcin Budzeń, Monika Gołasa, Ewa Zapalska, Wioleta Pych, Anna Masłoń, Milena Szwagierczak, Daria Klimczak, Dominika Grześkiewicz, Marcin Ziewiec, Jacek Taborski, Paweł Kwiecień, Jacek Koza, Katarzyna Wójcicka.

„Opera na zamku” to zabawna inscenizacja muzyczna, opowiadająca o dziejach pewnego starego zamku, w którym naprzemiennie straszy oraz słychać dźwięki opery. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej mają za zadanie dostosować ruchy pacynek do słyszanej melodii. Jest to trudne zadanie wymagające często skoordynowania ruchów dwóch rąk. W rytm operowych arii w oknach zamku pojawiają się postaci chórzystów Primadonny i Sławnego tenora Pavarottiego.

W programie III Spotkań Teatralnych zaplanowano Mszę Świętą, prezentację spektakli przybyłych grup teatralnych, obiad oraz występ – niespodziankę.

Impreza oczywiście zakończyła się uroczystym wręczeniem nagród dla występujących zespołów. Zespół „ZODIAK” zdaniem jury swoim występem zasłużył na III miejsce. Indywidualną nagrodę za swoje zdolności artystyczne otrzymał Marcin Ziewiec, który podczas inscenizacji odegrał fantastycznie rolę dyrygenta.

Notatka:
Zapraszamy do fotorelacji z Kałkowia – Godowia w Galerii Zdjęć. Autorem Remigiusz „Szczepan” Woźniak

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂