SZANSA w Górach Stołowych

W dniach 6-9.10.2014 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” ul. Żabia 31 w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowało imprezę turystyczno-rekreacyjną – wycieczka w Góry Stołowe dla 97 osób.

Impreza dofinansowana była przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wycieczka w piękne, szczególnie jesienią Góry Stołowe spotkała się z dużym zainteresowaniem i ostatecznie wzięło w niej udział aż 97 osób. Były to osoby niepełnosprawne, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, członkowie Stowarzyszenia „SZANSA”. W ramach integracji zaproszone zostały osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy ul. Focha.

Przygotowania do wyjazdu tak wielkiej ilości osób trwały już od dłuższego czasu. Osobą, która podjęła się organizacji wycieczki w Góry Stołowe był Robert Rogala, który był pomysłodawcą tego przedsięwzięcia.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że remontowana jest jedyna droga, która prowadzi do Rezerwatu „Błędne Skały” i zwiedzanie stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania, ponieważ prawie 50% uczestników nie dałaby rady wejść na górę. Okazało się, że są na tym świecie jeszcze ludzie, którym los osób niepełnosprawnych nie jest obcy i po rozmowach kierownika wycieczki Roberta Rogali z Dyrekcją Parku Narodowego w Górach Stołowych uczestnicy wycieczki uzyskali pozwolenie na wjazd dwóch autokarów i busa dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

W bogatym programie wycieczki uczestnicy mieli możliwość zobaczyć Rezerwat „Błędne Skały”, Kaplicę Czaszek, Kudowę Zdrój, Sztolnie w Walimiu z czasów II Wojny Światowej, Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wambierzycach, które specjalnie dla uczestników z „SZANSY“ zostało oświetlone ponad 1300 żarówkami. Oczywiście nie zabrakło prawdziwego ogniska z kiełbaskami, grilla oraz dyskoteki z DJ’em. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczenia miejsca, gdzie kiedyś było przejście graniczne w Tłumaczowie i zrobić okolicnzościowe zakupy po stronie Czech.

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂