SZANSA w Kałkowie-Godowie

W dniach 11-12 maja 2012 roku w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych odbył się Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych – Kałków-Godów 2012. Organizatorami turnieju była Sekcja Olimpiad Specjalnych „SPRINTER” w Kałkowie-Godowe oraz Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie.

Jak w większości imprez Olimpiad Specjalnych celem organizowania takich imprez jest m.in. popularyzacja sportu jako formy rehabilitacji osób z upośledzeniem umysłowym, popularyzacja piłki nożnej jako gry zespołowej dla osób z upośledzeniem umysłowym, podsumowanie efektów szkoleniowych i rehabilitacyjnych uzyskanych w czasie treningów, rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych woj. świętokrzyskiego w tym Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej oraz integracja ze społeczeństwem regionu.

W turnieju tym wzięliśmy udział w liczbie aż 18 osób, wystawiając 7-osobową drużynę męską oraz 5-osobową drużyną żeńską.

Turniej rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium w Kałkowie-Godowie. Następnie rozgrywki sportowe w grupach, a wieczorem odbył się koncert w ramach Festynu Ekologiczno-Sportowego „ZIELONO MI… ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO”. Następnie wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek do domków nad malowniczym zalewem. A od soboty rano dalsza część turnieju.

W meczach męskich drużyna „SZANSY” zmierzyła się z połączonymi drużynami Grom Busko-Zdrój i Światło i Cienie Gnojno, Strzałą II Jędrzejów oraz Super Nową ze Zgórska.

Wyniki w grupie „SZANSY”:
Sekcja „SZANSA” – Grom Busko-Zdrój/Światło i Cienie Gnojno 4:4
Sekcja „SZANSA” – Strzała II Jędrzejów 3:1
Sekcja „SZANSA” – Super Nowa Zgórsko 4:1

Ostatecznie drużyna męska „SZANSY” zdobył złoty medal w swojej grupie sprawnościowej.

Drużyna żeńska wystąpiła w grupie z Tornadem Skarżysko-Kamienna, Strzałą Jędrzejów, Niepokonanymi Sandomierz.

Ostatecznie drużyna żeńska „SZANSY” zdobyła czwarte miejsce.

Skład reprezentacji „SZANSY”:

Drużyna żeńska: Dominika Grześkiewicz, Anna Masłoń, Wioleta Pych, Milena Szwagierczak, Katarzyna Wójcicka, Ewa Zapalska.
Trenerami były Anita Artykiewicz-Woźniak, Marta Walczyk.

Drużyna męska: Paweł Dunal, Marcin Dunal, Krzysztof Kaczmarski, Robert Kozłowski, Paweł Menducki, Łukasz Sikorski, Maciej Skrobisz, Jacek Taborski.
Trenerami byli: Przemysław Walczyk, Remigiusz Woźniak, Piotr Jakubowski (kierownik ekipy).

Notatka:
Zapraszamy do fotorelacji w Galerii Zdjęć Autorami zdjęć są Marta Walczyk, Anita Artykiewicz-Woźniak, Piotr Jakubowski, Przemysław Walczyk, Remigiusz Woźniak.

Brak możliwości komentowania.