SZANSA w reprezentacji Świętokrzyskiego na Igrzyska w Katowicach

W dniach 9-12 czerwca 2018 roku odbędą się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Katowice 2018. Reprezentacja Oddziału Regionalnego Świętokrzyskiego Olimpiad Specjalnych – Polska będzie liczyła 77 zawodników, w tym aż 11 zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA”
Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski działający przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” będzie reprezentowało 11 zawodników oraz 3 trenerów. Natomiast Klub Olimpiad Specjalnych „RYWAL” Ostrowiec Świętokrzyski działający przy Zespole Szkół Specjalnych będzie reprezentowało 2 zawodników oraz 1 trener.

Każdy zawodnik, który został zakwalifikowany do składu reprezentacji musiał wcześniej brać udział w zawodach wojewódzkich i zdobyć tam złoty medal. Skład ostrowieckiej kadry na Igrzyska wygląda następująco:

Dyscyplina bocce
Norbert Walesic

Dyscyplina bowling
Robert Kozłowski

Dyscyplina lekkoatletyka
Milena Szwagierczak i Wioleta Pych oraz trener Tomasz Przybysławski

Dyscyplina piłka nożna
Konrad Dębniak i Paweł Menducki

Dyscyplina pływanie
Piotr Datka

Dyscyplina tenis stołowy
Robert Gołyś oraz trener Przemysław Walczyk

Dyscyplina trójbój siłowy
Marcin Dunal, Paweł Dunal i Krzysztof Stan oraz trener Remigiusz Woźniak

Już dzisiaj wiemy, że do Katowic wybiera się duża ilość kibiców z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy będą wspierać zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w katowickim „Spodku”, gdzie odbędzie się Uroczysta Ceremonia Otwarcia.

Należy wspomnieć fakt, że złoci medaliści z Igrzysk w Katowicach mają szansę zostać wylosowanym do reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂