Turnusy rehabilitacyjne 2012

Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” w dniach 25.06-09.07.2012 było organizatorem dwóch niezależnych turnusów, które odbyły się w tym samym terminie i tym samym miejscu, a mianowicie w Szczyrku CKiR „ORLE GNIAZDO”. Pierwszy turnus odbył się w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „AKTYWNA DOROSŁOŚĆ”, którego kierownikiem był Robert Rogala. Drugi turnus odbył się na tradycyjnych zasadach, a kierownikiem był Remigiusz Woźniak.

Program turnusów zrealizowany został w oparciu o stosowny program i zezwolenie wydane przez wojewodę świętokrzyskiego. W ramach turnusu Stowarzyszenie „SZANSA” zorganizowało dwie wycieczki autokarowe. Do Muzeum Browaru „ŻYWIEC” oraz wycieczkę Kaskadą Soły i Góra Żar z kolejką szynową. Ponadto podczas trwania turnusu odbyły się wieczorki taneczne i kolacje grilowe (jedna z nich przy kapeli góralskiej).

Chętni wyruszali także na górskie wędrówki piesze, m.in. na Klimczok i Skrzyczne.

Uczestnicy turnusów korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych, które świadczone były przez kadrę rehabilitacyjną CKiR „ORLE GNIAZDO”. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać również z gimnastyki w basenie jak i na terenie ogródka plażowego prowadzonej przez ratownika WOPR.

Będąc w takim terminie na turnusie rehabilitacyjnym nie można było oczywiście zapomnieć o „obowiązkowych” transmisjach „EURO 2012” a później Ligi Światowej w siatkówce. Prawie wszyscy oglądali i przeżywali na swój sposób te wspaniałe wydarzenia sportowe albo w swoich pokojach w TV, albo w większym gronie w „strefach kibica”.

Uczestnicy i opiekunowie będący na turnusach korzystali również z zaplecza sportowego (tenis stołowy, siłownia, michały oraz basenu letniego).

Beneficjenci turnusu zorganizowanego w ramach Projektu „Aktywna Dorosłość” wzięli udział w 20 godzinnym kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonym przez Dariusza Czupryńskiego.

Stowarzyszenie „SZANSA” zapewniło uczestnikom turnusów przejazd w obie strony autokarami oraz dwa mikrobusy do obsługi osób niepełnosprawnych.

Turnusy rehabilitacyjne w liczbach:
Ilość osób na turnusach: 105
Ilość osób do rehabilitacji: 71
Ilość zabiegów rehabilitacji: 1420

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂