• 1,5% dla Klubu SZANSY

15 medali „SZANSY” zdobytych w Skarżysku-Kamiennej

W dniu 22 lutego 2013 roku Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski działający przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” ul. Iłżecka 31 wziął udział w organizowanym Świętokrzyskim Mityngu w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych oraz IV Świętokrzyskim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych w Skarżysku-Kamiennej. Organizatorem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych „TORNADO” i Oddział Regionalny – Świętokrzyskie.

Podczas uroczystej ceremonii otwarcia zawodów odbyło się oficjalne podziękowanie zawodnikom z Oddziału Świętokrzyskiego Olimpiady Specjalne – Polska za reprezentowanie podczas Igrzysk w Korei. Wielkim uhonorowaniem było dla reprezentantów kadry, w tym dla Pawła Menduckiego asystowanie przy wciąganiu flagi podczas hymnu Olimpiad Specjalnych.

Na zawody łyżwiarstwa szybkiego pojechał jeden zawodnik „SZANSY’, medalista X Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Korei Południowej Paweł Menducki. Paweł startował na tych samych dystansach co w Korei, czyli 500, 777 i 1000 metrów. Jak się okazało hasło „bić mistrza” było bardzo aktualne, bo w każdym wyścigu, po ciężkiej i wyrównanej walce na lodzie Paweł zajął drugie miejsca i zdobył srebrne medale.

Na zawody pojechało siedmiu zawodników „SZANSY”, z czego aż sześciu na zawody w bocce. Każdy zawodnik mógł wystąpić tylko w dwóch dyscyplinach, „SZANSA wystawiła trzy deble (drużynowa gra dwuosobowa) i sześciu zawodników do gier jednoosobowych.

Duet żeński Katarzyna Wójcicka i Wioletta Pych zajęły trzecie miejsce w swojej grupie zdobywając brązowy medal.

Duet mieszany Ewa Zapalska i Norbert Walesic zajął trzecie miejsce w swojej grupie zdobywając brązowy medal.

Duet mieszany Dominika Grześkiewicz i Marcin Ziewiec zajął trzecie miejsce w swojej grupie zdobywając brązowy medal.

W graj pojedynczych w swoich grupach zawodnicy „SZANSY” zdobyli: złoty medal Marcin Ziewiec, srebrny medal Dominika Grześkiewicz, Wioletta Pych, Norbert Walesic,a brązowy medal Katarzyna Wójcicka, Ewa Zapalska.

Do zawodów w bocce w treningi przeprowadzali Katarzyna Szostak-Religa oraz Remigiusz Woźniak.

Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” reprezentowali: Dominika Grześkiewicz, Paweł Menducki, Wioletta Pych, Norbert Walesic, Katarzyna Wójcicka, Ewa Zapalska, Marcin Ziewiec oraz trenerzy Remigiusz Woźniak, Piotr Jakubowski.