• 1,5% dla Klubu SZANSY

Klub SZANSA na XI Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad

W dniach 27 lutego – 1 marca w Wiśle i Istebnej odbywała się I część XI Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, w czasie której rozgrywano dyscypliny uprawiane na śniegu czyli bieg na rakietach śnieżnych, narciarstwo alpejskie i narciarstwo biegowe wśród 25 zawodników reprezentujących Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie było 4 zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” oraz dwóch trenerów. Z Wisły wracamy z 1 złotym, 3 srebrnymi i 2 brązowymi medalami.

Podczas Uroczystej Ceremonii Otwarcia, która odbyła się w Hotelu Gołębiewskim oprócz tradycyjnej formuły, czyli wciągniecie flagi i wypowiedzenia formuły przysięgi „Pragnę zwyciężyć, Lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, Niech będę dzielny w swym wysiłku” można było posłuchać tradycyjnych kapeli góralskich oraz gwiazdy wieczoru, zespołu „TABU”. Dodatkowym smaczkiem była możliwość porozmawiania i porobienia sobie ze znanymi osobami, m.in. z Weroniką Nowakowską, Apoloniuszem Tajnerem, Janem Szturcem, Tomaszem Wolnym czy Anetą Legierską.

W narciarstwie alpejskim występowali Marcin Dunal i Robert Kozłowski. W slalomie gigancie Marcin Dunal zajął III miejsce i wywalczył brązowy medal. Natomiast w slalomie i super gigancie Marcin przy dużej prędkości  wypadł z bramek i z jazdy po złote medale ostatecznie zajął 7 i 8 miejsce. Robert Kozłowski w slalomie zajął II miejsce i wywalczył srebrny medal, w super gigancie zajął III miejsce i wywalczył brązowy medal, natomiast w slalomie gigancie zajął IV miejsce.

W biegach na rakietach śnieżnych mieliśmy jednego reprezentanta z „SZANSY”. Damian Przygoda w biegu na 100 metrów zajął II miejsce i wywalczył srebrny medal, w biegu na 200 metrów zajął V miejsce.

W biegach na nartach biegowych mieliśmy także jednego reprezentanta z „SZANSY”. Damian Przygoda w biegu na 1000 metrów zajął II miejsce i wywalczył srebrny medal przegrywając jedynie 1,34 sekundy, natomiast w biegu na 500 metrów zajął I miejsce i wywalczył złoty medal.

Trenerami z „SZANSY” podczas XI Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych byli Remigiusz Woźniak (narciarstwo biegowe) i Przemysław Walczyk (narciarstwo alpejskie).

Konrad Dębniak jako złoty medalista weźmie udział w losowanie zawodników na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które się odbędą we Włoszech w 2025 roku. Więc mocno trzymamy kciuki.