Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ostrowiec Świętokrzyski

W dniu 30 kwietnia 2010 roku odbył się Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ostrowiec Świętokrzyski 2010. Turniej organizowany był przez Olimpiady Specjalne – Polska Oddział Regionalny Świętokrzyskie oraz Sekcję „SZANSA” działającą przy Stowarzyszeniu na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” w Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zdjęcia dostępne są także na stronach: www.ostrowiec.info www.echodnia.eu

Współorganizatorzy i instytucje wspierające:
Urząd Miasta Ostrowiec Świętokrzyski,
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim,
Związek Harcerstwa Polskiego – Komenda Hufca w Ostrowcu Świętokrzyskim,
Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA”,

W Ceremonii otwarcia turnieju wzięli udział:
Grzegorz Partyka – asystent Prezydenta Miasta Ostrowiec Świętokrzyski
Barbara Cudzik – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św.
Mariusz Rokita – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
Janusz Czajkowski – Dyrektor Sportowego Ośrodka Treningowego w Ostrowcu Św.
Mieczysław Libuda – Prezes Stowarzyszenia „SZANSA”
Teresa Woźniak – z-ca Komendanta Hufca ZHP Ostrowiec Świętokrzyski
Robert Rogala – Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA”
oraz osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego.

Do Ostrowca zawitali zawodnicy z następujących Sekcji:
1. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Grom” z Buska Zdroju
2. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Światło i Cienie” z Gnojna
3. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Strzała” z Jędrzejowa
4. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Sprinter” z Kałkowa–Godowa
5. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Iskra” z Kielc
6. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Kryształki” z Kielc
7. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk” z Końskich
8. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Rywal” z Ostrowca Świętokrzyskiego
9. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Tramp” z Niemienic
10. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Niepokonani” z Sandomierza
11. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Tornado” ze Skarżyska-Kamiennej
12. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Uśmiech” z Sobowa
13. Sekcja Olimpiad Specjalnych „Szansa” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Podczas ceremonii otwarcia uroczystego wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych dokonał Tomasz Taborski, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” z Ostrowca Świętokrzyskiego, który po Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Kielce 2009 dodał ponad 2000 zdjęć do galerii na stronie internetowej Igrzysk.

Zaszczytu wypowiedzenia formuły PRZYSIĘGI OLIMPIJSKIEJ „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” dostąpił Marcin Ziewiec, zawodnik Sekcji Olimpiad Specjalnych „SZANSA” z Ostrowca Świętokrzyskiego, który zdobył złoty medal w konkurencji Bocce w Rzepinie w tym roku.

Sekcje zostały podzielone na 1 grupę żeńską olimpiadową (5-osobowa) oraz 3 grupy męskie olimpiadowe (7-osobowa).

KOŃCOWA KLASYFIKACJA
Grupy 7-osobowe męskie
Grupa A Zielona
1. STRZAŁA Jędrzejów 7pkt 16-3
2. TORNADO Skarżysko-Kamienna 7pkt 11-3
3. OLIMPIJCZYK Końskie 1pkt 2-11
4. SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski 1pkt 4-16
Medale wręczał Mieczysław Libuda – Prezes Stowarzyszenia „SZANSA”

Grupa B Niebieska
1. RYWAL Ostrowiec Świętokrzyski 6pkt 17-0
2. UŚMIECH Sobów 3pkt 2-5
3. KRYSZTAŁKI Kielce 0pkt 0-12
Medale wręczał Jacek Jamroz – Dyrektor OS Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie

Grupa C Fioletowa
1. SPRINTER Kałków Godów 6pkt 7-1
2. GROM Busko zdrój/ŚWIATŁO I CIENIE Gnojno 3pkt 4-2
3. NIEPOKONANI Sandomierz 0pkt 1-8
Medale wręczał Grzegorz Kurkowski – Honorowy Prezes OS Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie

Grupa 5-osobowa żeńska
Grupa E Różowa (żeńska)
1. STRZAŁA Jędrzejów 9pkt 17-0
2. TORNADO Skarżysko-Kamienna 4pkt 4-4
3. NIEPOKONANI Sandomierz 4pkt 1-6
4. RYWAL Ostrowiec Świętokrzyski 0pkt 0-12
Medale wręczała druhna phm. Teresa Woźniak, z-ca Komendanta Hufca ZHP Ostrowiec Świętokrzyski

Jednocześnie Odbył się Turniej Sportów Zunifikowanych Młodych Olimpiad Specjalnych. Turniej organizowany był przez Olimpiady Specjalne – Polska Oddział Regionalny Świętokrzyskie, Sekcję „TRAMP” z Niemienic, a wspomagany przez SOSW Niemienice. Jest to nawiązanie współpracy pomiędzy środowiskiem osób pełnosprawnych i osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poprzez tworzenie drużyn zunifikowanych dla osób w wieku 13-25 lat dając szansę młodym zawodnikom Olimpiad Specjalnych i Partnerom ze szkól masowych, uczelni na integrację i realizacje swoich sportowych marzeń.

Grupa F Zunifikowana
1. STRZAŁA Jędrzejów 7pkt 28-5
2. TRAMP Niemienice 7pkt 20-6
3. NIEPOKONANI Sandomierz 3pkt 17-10
4. ISKRA Kielce 0pkt 1-45
Medale wręczał Grzegorz Małkus – Prezes OS Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie

Za zakończenie turnieju odbyła się ceremonia uroczystego zamknięcia turnieju ściągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych z masztu oraz Krąg czystych serc.

Turniej cały dzień mogli śledzić także internauci na stronie live.infonetsc.pl, a informację w czasie trwania imprezy dał także serwis www.swsw.pl

Turniej nie mógł się odbyć bez pomocy sponsorów: PGE ZEORK S.A. Skarżysko-Kamienna, QUICKPACK Polska – Jędrzejów, WTÓRPOL Zakład Pracy Chronionej – Skarżysko-Kamienna, TARGI KIELCE S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., RM GASTRO Polska – Ustroń, sklep www.sklepkszo.pl.

Patronat medialny Oddziału Świętokrzyskiego Olimpiad Specjalny objęli:

Natomiast lokalny patronat medialny objęli:

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był Remigiusz Woźniak – Sekcja OS „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski.

Napisali o turnieju:
www.ostrowiec.info
www.echodnia.eu

Informacje przed turniejem umieścili:
Gazeta Ostrowiecka
Wiadomości Świętokrzyskie
Kurier Powiatu Ostrowieckiego w Wiadomościach Świętokrzyskich
www.swsw.pl
www.ostrowiecka.pl

Notatka:
Zdjęcia znajdują się w Galerii Zdjęć.

Brak możliwości komentowania.