SZANSA na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Białymstoku

W dniach 17-20 marca 2016 roku w Białymstoku odbyły się IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zakopanem. Była to druga część Igrzysk, które były największym wydarzeniem w sportach zimowych dla polskich zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w 2016 roku dla blisko pół tysiąca sportowców z całego kraju. Zawodnicy rywalizowali o medale w takich dyscyplinach jak: łyżwiarstwo szybkie i hokej halowy. Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski reprezentowało 3 osoby. Zawodnicy Marcin Dunal i Paweł Dunal oraz trener Remigiusz Woźniak.

Ceremonia Otwarcia Igrzysk odbyła się 17 marca o godz. 19:00 na lodowisku BOSIR Białystok, podczas której odbyły się wszystkie ceremoniały olimpijskie. Zgromadzeni kibice byli świadkami przemarszu ekip z Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych. Do Białegostoku dotarło dwudziestu Strzegących Prawa, którzy z Zakopanego przynieśli „Ogień Nadziei” aby pochodnią zapalić, znajdujący się w miejscu Ceremonii Otwarcia Igrzysk, ZNICZ Olimpiad Specjalnych.

W zawodach w Białymstoku wzięło udział 220 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, z czego 21 to sportowcy reprezentujący Oddział Regionalny Świętokrzyskie. Do Białegostoku pojechali zawodnicy reprezentujący Kluby Olimpiad Specjalnych: „GROM” Busko-Zdrój, „NIEPOKONANI” Sandomierz, „OLIMP” Skarżysko-Kamienna, „STRZAŁA” Jędrzejów, „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski, „TORNADO” Skarżysko-Kamienna.

Wyniki zawodników „SZANSY” w Białymstoku – łyżwiarstwo szybkie
777m – Marcin Dunal – II miejsce – srebrny medal
777m – Paweł Dunal – V miejsce (upadek w trakcie jazdy)
500m – Paweł Dunal – IV miejsce (upadek w trakcie jazdy)
500m – Marcin Dunal – I miejsce – złoty medal
333m – Paweł Dunal – II miejsce – srebrny medal
333m – Marcin Dunal – DQ-HE (przekroczenie czasu z preeliminacji)

Trenerem łyżwiarstwa szybkiego Oddziału Regionalnego był Remigiusz Woźniak.

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja z Igrzysk.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂