SZANSA na turnieju w piłkę nożną w Busku-Zdroju

W dniu 13 maja 2016 roku Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” wziął udział w Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Busku-Zdroju.. Turniej odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, „SZANSA” wystawiła zespoły w grze męskiej i żeńskiej.

Olimpiady Specjalne Polska zainaugurowały polską edycję Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej, największego na świecie wydarzenia promującego piłkę nożną wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. Akcenty Europejskiego Tygodnia były widoczne między innymi podczas wszystkich meczów 35. kolejki Ekstraklasy, w dniach 6-8 maja 2016 r.

XVI Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych będzie trwał od 21 do 29 maja 2016 roku. W ponad 450 zawodach sportowych rozgrywanych na boiskach i stadionach 50 krajów Europy, weźmie udział ponad 50 tysięcy zawodników. Wydarzeniu patronuje Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) oraz narodowe federacje piłkarskie z 37 krajów Europy. Tydzień wspierają także profesjonalne kluby piłkarskie i ligi z całej Europy, m.in. włoska Serie A, niemiecka Bundesliga oraz polska Ekstraklasa.

Pierwszy raz w historii występów żeńskiej drużyny „SZANSY” postanowiła połączyć siły z innym klubem. Po ustaleniach z trenerami z Klubu „NIEPOKONANI” Sandomierz utworzono drużynę łączoną o nazwie „SZANSA”/”NIEPOKONANI”. Dziewczynki w swojej grupie wygrały po bardzo emocjonującym spotkaniu z „GROM” Busko-Zdrój 3:2. W walce o złoty medal niestety przegrały z „STRZAŁĄ” Jędrzejów i ostatecznie zajęły II miejsce i zdobyły srebrny medal, co jest najlepszym osiągnięciem w historii występów żeńskiej drużyny „SZANSY”.

Drużynę żeńską reprezentowały, z „SZANSY”: Dominika Grześkiewicz, Anna Masłoń, Małgorzata Piotrowska, Małgorzata Skoros, Milena Szwagierczak, Wioleta Pych, z „NIEPOKONANYCH” Jolanta Majchrowska, Aneta Płodowska i Ewa Paterek. Trenerami byli Alicja Ostrowska i Remigiusz Woźniak.

Aby zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną mieli równe szanse na zdobycie medali odbywają się preeliminacje, dzięki którym w Olimpiadach Specjalnych tworzy się grupy startowe o zbliżonych umiejętnościach sportowych. W preeliminacjach zawodnicy „SZANSY” zagrali fantastycznie i wygrali oba mecze po 4:1. Dzięki temu trafili do najsilniejszej grupy. W grach finałowych już tak dobrze zawodnikom nie poszło i zajęli IV miejsce w swojej grupie.

Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” w drużynie męskiej reprezentowali: Konrad Dębniak, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Krzysztof Kaczmarski, Robert Kozłowski, Paweł Kwiecień, Paweł Menducki, Damian Przygoda, Maciej Skrobisz pod opieką trenerów Piotra Jakubowskiego, Tomasza Przybysławskiego.

Notatka:

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja z turnieju.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂