• 1,5% dla Klubu SZANSY

SZANSA w Drzonkowie na Ogólnopolskich Zawodach w Biegach Przełajowych

W dniach 11-14 października 2012 roku w Drzonkowie – Zielonej Górze n terenie WOSIR’u odbył się XII Ogólnopolski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych.

Były to kolejne zawody ogólnopolskie, w których mocno zaakcentowany był Ostrowiec Świętokrzyski, a Sekcję Olimpiad Specjalnych „SZANSA” reprezentowało aż cztery osoby !!!

Reprezentacja Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie została wyłoniona po Regionalnym Mityngu w Biegach Przełajowych w Busku-Zdroju w 2011 roku. Ze złotych medalistów z Buska-Zdroju zostali wylosowani: Paweł Dunal (Sekcja „SZANSA” Ostrowiec), Marcin Dunal (Sekcja „SZANSA” Ostrowiec), Damian Lipka (Sekcja „RYWAL” Ostrowiec), Łukasz Zawidzki (Sekcja „NIEPOKONANI” Sandomierz) oraz Wiesław Biskup (Sekcja „ŚWIATŁO i CIENIE” Gnojno).

Dodatkowo nasze miasto reprezentowali Remigiusz Woźniak jako Kierownik Ekipy oraz Przemysław Walczyk jako trener.

Podczas uroczystej ceremonii otwarcia oprócz obowiązkowego wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych oraz Przysięgi można było obejrzeć fantastyczny pokaz laserów.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 800, 1600 lub 2400 metrów. Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko i ostatecznie Łukasz Zawidzki na 800 metrów zajął piąte miejsce, Wiesław Biskup na 800 metrów zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal, Paweł Dunal na 1600 metrów zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal, Marcin Dunal na 2400 metrów zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal, natomiast Damian Lipka na 2400 metrów zajął czwarte miejsce.

Należy podkreślić, że na dystansie 2400 metrów startowało tylko ośmiu zawodników, w tym dwóch Marcin Dunal z naszej sekcji.