WŚ: Ostrowczanie na podium

Ostrowieckie zespoły zajęły drugie i trzecie miejsce w I Wojewódzkim Turnieju w Piłkę Halową Osób Niepełnosprawnych – Podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” było organizatorem I Wojewódzkiego Turnieju w Piłkę Halową Osób Niepełnosprawnych – Podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Współorganizatorami byli: Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Iłżeckiej oraz Komenda Hufca ZHP w Ostrowcu Św.
– Do turnieju przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu, tak by wszystko było dopięte na ostatni guzik i wszyscy uczestnicy wyjechali z Ostrowca Św. zadowoleni. Po reakcjach zawodników, opiekunów i rodziców oglądających zawody mogę powiedzieć, że chyba nam się to udało – powiedział „Wiadomościom” organizator turnieju Remigiusz Woźniak. – Włożyliśmy wiele trudu by impreza się udała, ale z pewnością nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc wielu osób i różnych instytucji. Poziom sportowy, choć była to sprawa drugoplanowa, bo chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, był dość wysoki, dlatego cieszę się, że w tym gronie z dobrej strony pokazały się zespoły gospodarzy.
Wyniki w grupach:
Grupa A:
WTZ Śmiechowice – WTZ Ostrowiec ul. Iłżecka 0:2
WTZ Ostrowiec ul. Iłżecka – WTZ Połaniec 1:0
WTZ Połaniec – WTZ Śmiechowice 0:4
Tabela:
1. Ostrowiec 2 6 3:0
2. Śmiechowice 2 3 4:2
3. Połaniec 2 0 0:5
Grupa B:
WTZ Ostrowiec ul. Rzeczki – WTZ Busko-Zdrój 3:1
WTZ Busko-Zdrój – WTZ Kałków-Godów 1:2
WTZ Kałków-Godów – WTZ Ostrowiec ul. Rzeczki 0:1
Tabela:
1.O-c ul. Rzeczki 2 6 4:1
2. Kałków-Godów 2 3 2:2
3. Busko-Zdrój 2 3 2:5
Grupa C:
WTZ Zgórsko – WTZ Jędrzejów 3:0
WTZ Jędrzejów – WTZ Skarżysko-Kam. 1:1
WTZ Skarżysko-Kam. – WTZ Zgórsko 1:0
Tabela:
1. Skarżysko-Kam. 2 4 2:1
2. Zgórsko 2 3 3:1
3. Jędrzejów 2 1 1:4
Faza finałowa:
WTZ Ostrowiec ul. Iłżecka – WTZ Ostrowiec ul. Rzeczki 1:0
WTZ Ostrowiec ul. Rzeczki – WTZ Skarżysko-Kam. 0:3
WTZ Skarżysko-Kam. – WTZ Ostrowiec ul. Iłżecka 1:1
Tabela:
1.Skarżysko-Kam. 2 4 4:1
2. O-c ul. Iłżecka 2 4 2:1
3. O-c ul. Rzeczki 2 0 0:4
WTZ Ostrowiec ul. Iłżecka: Paweł Dunal (kapitan), Paweł Menducki, Robert Kozłowski, Jacek Taborski, Tomasz Taborski, Paweł Kwiecień, Maciej Skrobisz, Tomasz Mroczek. Opiekunowie: Remigiusz Woźniak i Mariusz Chamera.
WTZ Ostrowiec ul. Rzeczki: Łukasz Kruk (kapitan), Sylwester Piasecki, Andrzej Dąbrowski, Paweł Skwarliński, Piotr Kubik, Rafał Stępień, Krzysztof Sałata, Arkadiusz Zygadło. Opiekunowie: Artur Marynowski i Paweł Salwierz.
– Pomysł zorganizowania wojewódzkich rozgrywek w piłkę nożną dla osób niepełnosprawnych zrodził się w naszych głowach już w ubiegłym roku. To pierwsza impreza sportowa zorganizowana przez Stowarzyszenie „Szansa” i od razu robiona naprawdę z dużym rozmachem. Już teraz mogę obiecać, że na pewno nie ostatnia, ponieważ po reakcjach uczestników turnieju widać, że na takie imprezy jest ogromne zapotrzebowanie. Terapia poprzez sportową rywalizację, bezpośredni kontakt z uczestnikami innych warsztatów, daje wymierne korzyści dla wszystkich – nas instruktorów oraz naszych podopiecznych – podsumował turniej kierownik WTZ przy ul. Iłżeckiej i członek Zarządu stowarzyszenia „Szansa” Robert Rogala.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć na stronie internetowej organizatorów turnieju – www.szansa.onecik.pl.

Źródło: J. Słodkiewicz. „Wiadomości Świętokrzyskie”

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂