• 1,5% dla Klubu SZANSY

WŚ:Nagroda dla stowarzyszenia ”Szansa”

Stowarzyszenie na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” w Ostrowcu Św. zostało nagrodzone statuetką „Świętokrzyskiego Anioła Dobroci” dla osób najbardziej zaangażowanych w działalność na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyły się wojewódzka uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.
– Nasze stowarzyszenie jest organizacją bardzo młodą, bo istnieje od 2004 roku – powiedział „Wiadomościom” Robert Rogala, członek Zarządu i jednocześnie kierownik WTZ, na rzecz którego działa stowarzyszenie – Dzięki stowarzyszeniu uczestnicy naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej mają możliwość uczestniczenia w imprezach turystycznych, wycieczkach i rajdach. Organizujemy również cykliczną imprezę „Z muzyka przez życie”, na którą w ostatnich latach regularnie przyjeżdża ponad 300 osób z całej Polski. Ostatnią imprezą jaką zorganizowaliśmy był I Wojewódzki Turniej w Piłkę Halową Osób Niepełnosprawnych – podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Statuetki „Świętokrzyskiego Anioła Dobroci” przyznano po raz trzeci. Organizatorem uroczystości był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, a nagrody wręczali marszałek Adam Jarubas oraz członek Zarządu Województwa Marek Gos. Stowarzyszenie „Szansa” zostało nagrodzone w kategorii grupowej.
– Jest to ogromne wyróżnienie dla naszego stowarzyszenia. Pierwsze i to od razu tak wielkie – powiedział Remigiusz Woźniak, wiceprezes stowarzyszenia „Szansa”, który odebrał z rąk marszałka województwa nagrodę – To wyróżnienie utwierdza nas, że nasza społeczna praca z osobami niepełnosprawnymi ma sens. Przynosi nam wiele satysfakcji i radości z tego, że jesteśmy w stanie choć trochę im pomóc.
Stowarzyszenie „Szansa” prócz okazałego dyplomu otrzymało również nagrodę rzeczową o wartości do 2000 złotych.

Źródło: J. Słodkiewicz. „Wiadomości Świętokrzyskie”

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂