Zimowy obóz treningowy w Zakopanem

W dniach 7-13.03.2010 roku odbyło się zgrupowanie narciarskie Olimpiad Specjalnych Polska – Oddziału Regionalnego – Świętokrzyskie, które miało na celu przygotować zawodników ze Świętokrzyskiego na Ogólnopolski Mityng Narciarski Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się w dniach 25-28 marca w Poznaniu. Z możliwości spróbowania swoich sił na stokach w Tatrach skorzystali zawodnicy „SZANSY”.

Najtrudniejszym zadaniem było skompletowanie odpowiedniego sprzętu dla zawodników, ale dzięki ludziom dobrej woli i przychylnych naszym inicjatywom udało się wszystko jakoś zorganizować. Dzięki temu do Zakopanego pojechali zawodnicy Marcin Dunal i Paweł Menducki pod opieką Tomasza Przybysławskiego i Remigiusza Woźniaka.

Miejscem zgrupowania był Pensjonat „Maria”, z którego wyjeżdżaliśmy na poszczególne stoki. Odwiedziliśmy stoki: Ugory w Zakopanem, Stok w Jurgowie, Stację Narciarską w Kotelnicy oraz Stację Narciarską Rusiński. A dla najlepiej jeżdżących narciarzy została zorganizowana wyprawa na Kasprowy Wierch. Z ostrowieckiej grupy sprostał temu zadaniu tylko Tomasz Przybysławski.

Będąc w Zakopanem skorzystaliśmy także z okazji, żeby sprawdzić naszych zawodników w jeździe na łyżwach na lodzie w Centralnym Ośrodku Sportowym (COS) w Zakopanem.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił nam Pan dr Aleksander Winiarski (osobisty lekarz Adama Małysza), który przywiózł prezent dla Olimpiad Specjalnych z autografami „POLISH SKIJAMPING TEAM – VANCOUVER 2010”

W obozie zimowym narciarskim uczestniczyli zawodnicy z:

 • Sekcji SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski
 • Sekcji STRZAŁA Jędrzejów
 • Sekcji TORNADO Skarżysko-Kamienna
 • Sekcji OLIMPIJCZYK Końskie

Do Ostrowca wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia w sportach zimowych, które należy podkreślić zaczęliśmy trenować dopiero 28 stycznia tego roku.

Notatka:
Zdjęcia znajdują się w Galerii Zdjęć. Autorami zdjęć są : Tomasz Przybysławski i Remigiusz „Szczepan” Woźniak oraz fotografowie z innych Sekcji Olimpiad Specjalnych

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂