ZŁOTA „SZANSA” w Busku-Zdroju

W dniu 17 czerwca 2011 roku zawodnicy Sekcji Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działającej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” wzięli udział w Świętokrzyskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych – Busko-Zdrój 2011. Organizatorem była Sekcja „GROM” z Buska-Zdroju oraz Oddział Regionalny Świętokrzyskie Olimpiady Specjalne – Polska.

Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego była Agnieszka Jewiarz.

Zawody odbywały się na dystansach 400 i 800 metrów trasą wyznaczoną w Parku przy Uzdrowisku. Większość zawodników startowała tylko na jednym dystansie, ale trenerzy „SZANSY” postanowili, że Marcin Dunal i Paweł Dunal wystartują na obydwóch dystansach.

Po preeliminacjach, czyli biegach, po których zostały utworzone grupy startowe okazało się, że tym razem na dystansie 400 metrów nie będzie żadnego wewnątrzsekcyjnego pojedynku. I po wszystkich pięciu występach naszych zawodników na krótszym dystansie mielimy 4 złote medale i jedno czwarte miejsce.

Niestety bracia Dunalowie nie mieli już tyle szczęścia na dystansie 800 metrów, ponieważ trafili do jednej grupy sprawnościowej, zresztą najmocniejszej i jak się okazało czuli już w nogach przebiegnięty do południa dystans 1200 metrów. Ale nasi zawodnicy i tak się spisali wspaniale, bo zdobyli odpowiednio Paweł srebrny medal, a Marcin brązowy. A należy podkreślić, że byli jednymi z niewielu zawodników, którzy brali udział zarówno w biegach na 400 jak i 800 metrów.

Reasumując pięciu zawodników z „SZANSY” przywiozło 4 złota, 1 srebro, 1 brąz i jedno czwarte miejsce.

Sekcję „SZANSA” reprezentowali: Milena Szwagierczak, Paweł Dunal, Marcin Dunal, Paweł Menducki, Jacek Taborski oraz trenerzy Remigiusz Woźniak, Tomasz Przybysławski, Piotr Jakubowski oraz uczestnik WTZ Tomasz Taborski, jako fotograf.

Notatka:
Zobacz fotorelację w Galerii Zdjęć z zawodów w Busku-Zdroju.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂