• 1,5% dla Klubu SZANSY

SZANSA grała w bocce w Skarżysku-Kamiennej

W dniu 28 września 2017 roku w Skarżysku-Kamiennej odbył się Świętokrzyski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działający przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” ul. Żabia 31 w Ostrowcu Świętokrzyskim wystawił swoją reprezentację.

Bocce to pochodząca z Włoch gra przypominająca angielską grę w kule (lawnbowls). Do rozgrywania zawodów w ramach tej dyscypliny używane są kule w czerwonym i zielonym kolorze. Rywalizujący ze sobą zawodnicy mogą startować w konkurencji singiel, debel lub w zespołach czteroosobowych. Bocce może być rozgrywane na różnych rodzajach nawierzchni, w zależności od możliwości organizatora zawodów (np. sztuczna trawa, specjalna wykładzina). Wszystkie wykorzystywane rodzaje nawierzchni nazywane są w tej dyscyplinie kortem. Głównym założeniem tej dyscypliny jest dążenie przez zawodników przeciwnych drużyn do potoczenia kuli tak, by znalazła się jak najbliżej tzw. palliny. Jest to biała kulka, którą wprowadza się do gry na początku meczu.

Po uroczystym i artystycznym otwarciu turnieju przyszedł czas na zawody sportowe. Jak to w olimpiadach specjalnych odbyły się preeliminacje, które mają na celu zbliżone dobranie grup sprawnościowych, aby każdy zespół miał wyrównane szanse na zwycięstwo. Tym razem nie było to takie proste, ponieważ turniej odbywał się w drużynach czteroosobowych, a każdy zawodnik prezentował inny poziom umiejętności. Ale organizatorzy bardzo fachowo dokonali podziału na grupy i można było rozpocząć najważniejszą część zawodów.

W turnieju wzięło udział 19 klubów reprezentujących województwo świętokrzyskie. My mieliśmy możliwość wystawienia jednej 4-osobowej drużyny oraz jednego debla. Drużyna w składzie Wioleta Pych, Norbert Walesic, Katarzyna Wójcicka, Marcin Ziewiec wywalczyła srebrny medal zajmując drugie miejsce. Natomiast debel w składzie Norbert Walesic i Marcin Ziewiec byli już bezkonkurencyjni i zdobyli złoty medal.

Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski. W skład reprezentacji weszli zawodnicy: Wioleta Pych, Norbert Walesic, Katarzyna Wójcicka, Marcin Ziewiec.

Trenerem był Przemysław Walczyk, a Kierownikiem Ekipy Remigiusz Woźniak.

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂