SZANSA na rowerach w Jędrzejowie

W dniu 13 września 2013 roku zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działającego przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” brali udział w historycznym, bo I Świętokrzyskim Mityngu w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych Jędrzejów 2013.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja z Jędrzejowa autorstwa Piotra Jakubowskiego.

Były to pierwsze w historii działalności Oddziału Świętokrzyskiego zawody w tej dyscyplinie. Organizatorzy zaplanowali rywalizację w czterech konkurencjach:
– jazda na czas na dystansie 500m (wyłącznie dla zawodników na rowerach trójkołowych),
– jazda na czas na 1km,
– jazda na czas na 5km,
– wyścig szosowy na dystansie 5km.

Zawodników, którzy mogliby brać udział w zawodach z kolarstwa w Klubie Olimpiad Specjalnych „SZANSA” jest bardzo dużo, ponieważ dużo naszych uczestników z Warsztatu Terapii Zajęciowej codziennie jeździ na rowerach, ale niestety ograniczenia ilości miejsc busie, którym trzeba było przetransportować zawodników wraz ze sprzętem zrobiły swoje. Dlatego z „SZANSY” w zawodach wzięło udział tylko trzech zawodników: Adrian Chobot, Łukasz Sikorski i Piotr Wierzbiński.

Jak zwykle w zawodach Olimpiad Specjalnych po przeprowadzonych preeliminacjach, które mają na celu utworzenie grup sprawnościowych, aby zachować równość szans. Okazało się, że zawodnicy „SZANSY” w grupach finałowych na 1000 i 5000 merów są na szczęście w osobnych grupach.

Adrian Chobot zdobył srebrny medal w jeździe indywidualnej na 500 metrów na rowerze trójkołowym.

W jeździe indywidualnej na 1000 metrów Łukasz Sikorski zdobył srebrny medal, natomiast Piotr Wierzbiński brązowy.

W jeździe indywidualnej na 5000 metrów Piotr Wierzbiński zdobył srebrny medal, natomiast Łukasz Sikorski brązowy.

Zawody rozgrywane były na nawierzchni z kostki brukowej (500m, 1000m) na drodze dookoła zalewu miejskiego, jako trasa równa bez podjazdów i oczywiście zamknięta dla ruchu. Natomiast dystans 5000m na czas także odbywał się na nawierzchni kostki brukowej dookoła zalewu, ale już z lekkim pojazdem pod górę i zjazdem oraz z niewielkimi wzniesieniami, a dodatkowym utrudnieniem na najdłuższym dystansie była ulewa, która naprawdę dała się we znaki naszym zawodnikom.

Nie lada emocje towarzyszyły zawodnikom „SZANSY” podczas wspólnego zdjęcia z Andrzejem Sypytkowskim, srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Seulu w jeździe drużynowej na czas.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂