SZANSA szkoliła i była szkolona z #BądźFIT

6 października 2018 roku w Hotelu „RED” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Makroregionalne Warsztaty Projektu #BądźFIT pod nazwą „Chcę być lepszy!” organizowane przez Oddział Regionalny Świętokrzyskie.

Jest to Projekt mający na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną. #BądźFIT oferuje uczestnikom holistyczne, spersonalizowane spojrzenie na zdrowie. Program daje szansę na to, aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły zmienić swój styl życia poprzez zmianę sposobu żywienia, codzienne ćwiczenia i dokonywanie innych, „zdrowszych” wyborów.

Przygotowanie takiego szkolenia to było duże wyróżnienie, ale również wyzwanie, ponieważ tak ważne tematy dotyczące zdrowia należy przekazywać w sposób fachowy. Zorganizowanie szkolenia dla 16 osób, w tym 6 osób z innych województw, które z różnych względów chciały akurat u nas dowiedzieć się o tym programie zostało powierzone Remigiuszowi Woźniakowi, który jest koordynatorem #BądźFIT w Świętokrzyskim. W I edycji brało udział 6 klubów, teraz po szkoleniu będzie już 9 klubów z naszego województwa. Dodatkowo „zaraziliśmy” naszymi działaniami trenerów z innych województw, którzy jak już wiemy dopinają sprawy formalne z Koordynatorem #BądźFIT Olimpiady Specjalne Polska. Więc lepszej nagrody dla zawodników Olimpiad Specjalnych być nie może, bo to oni będą ostatecznie z tego korzystali.

Szkolenie było podzielone na trzy bloki: „Olimpiady Specjalne Polska vs. zdrowie.”, „Aktywność fizyczna poza treningiem sportowym. Określenie celu, zmiany, 8 kroków do. Dieta – wyzwanie? Każdy z nas ma swoje „dlaczego”?’’ oraz „Radzenie sobie ze stresem, sukcesem, porażką – jak być zdrowym.”

W szkoleniu z „SZANSY” ponadto wzięli udział: Anita Artykiewicz-Woźniak, Agnieszka Barańska, Piotr Jakubowski, Tomasz Przybysławski, Marta Walczyk.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂