SZANSA w Bydgoszczy

W dniach 9-12 czerwca na obiektach „Zawiszy” w Bydgoszczy odbył się VIII Ogólnopolski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych, a w Ośrodku Rekreacji Konnej Stajnia Jarużyn – VII Ogólnopolski Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych. W mityngach wzięło udział 15 zawodników z Oddziału Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie w tym, aż 2 zawodników z Sekcji „SZANSA” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

„SZANSA” przywiozła dwa srebrne medale, nowe doświadczenia sportowe, wiele wrażeń, wspomnień i nowych przyjaźni.

W obu mityngach wzięło udział 120 sportowców z 13 oddziałów regionalnych, w tym 3 zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego (dwóch z Sekcji „SZANSA” oraz jeden z Sekcji „RYWAL”) oraz trener Sekcji „SZANSA”. Ostrowiec przywiózł dwa srebrne medale i jedno piąte miejsce oraz wiele wrażeń, wspomnień i nowych przyjaźni.
Zawody rozpoczęły się w czwartek od oficjalnego ważenia zawodników, a wieczorem uroczystą Ceremonią Otwarcia, uświetnioną występami grupy tanecznej „Fleksi”, znanej z programu telewizyjnego ,,Mam Talent”, oraz zespołu muzycznego „Banau”.

Zawody „siłaczy” składały się z dwóch konkurencji: dwuboju oraz trójboju siłowego. W szranki stanęło 75 sportowców – powiedział Remigiusz Woźniak, przewodniczący Sekcji „SZANSA” – Najlepsi zawodnicy w martwym ciągu podchodzili do 200 kilogramowej sztangi. Wszyscy sportowcy dawali z siebie wszystko, a ostrowieccy sportowcy pobili swoje rekordy życiowe o wiele, wiele kilogramów.

W przerwach między zmaganiami sportowymi zawodnicy mogli bezpłatnie przebadać się w ramach programu „Zdrowi Sportowcy, z którego zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego bardzo chętnie brali udział.

Trzeciego dnia na terenie ośrodka jeździeckiego w Jarużynie wszyscy uczestniczyli w festynie. Zabawa była fantastyczna – zawodnicy, trenerzy, wolontariusze i organizatorzy wspólnie bawili się do późnego wieczora. Było ognisko z kiełbaskami, przejażdżka bryczką, stoiska kulinarne, tańce, a na koniec składanie podpisów na ogromnym banerze oraz znany m.in. z Ogólnopolskiego Mityngu w Pływaniu z Ostrowca Świętokrzyskiego 2008 roku „Teatr Ognia”. W niedzielę po ceremonii zakończenia wszyscy uczestnicy mityngów rozjechali się do domów.

Na stronie internetowej Stowarzyszenia „SZANSA” jak zwykle po imprezach, w których biorą udział członkowie „SZANSY” znajduje się bardzo bogata kolekcja zdjęć z pobytu w Bydgoszczy

Za zawodników podczas Ogólnopolskiego Mityngu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych odpowiedzialni byli trenerzy Remigiusz Woźniak (Sekcja „SZANSA”) i Tomasz Nowak (Sekcja „OLIMPIJCZYK”), a wyniki ostrowieckich zawodników wyglądają następująco:

Grupa startowa numer 8 – kategoria 82,50 kg (senior)
Dunal Marcin miejsce 2 – wynik trójboju 305,00 kg (wyciskanie 70,00 kg, martwy ciąg 150,00 kg, przysiad 85,50)

Grupa startowa numer 5 – kategoria 75,00 kg (junior)
Dunal Paweł miejsce 2 – wynik trójboju 295,00 kg (wyciskanie 55,00 kg, martwy ciąg 155,00 kg, przysiad 85,00)
Bilewicz Rafał miejsce 5 – wynik trójboju 145,00 kg (wyciskanie 50,00 kg, martwy ciąg 55,00 kg, przysiad 40,00)

Kierownikiem ekipy była Agnieszka Jewiarz (Sekcja „GROM”)

Pozostałe informacje o występach całej reprezentacji Oddziału Świętokrzyskiego na stronie www.swietokrzyskie.olimpiadyspecjalne.pl

Notatka:
Zobacz fotorelację w Galerię Zdjęć z zawodów w Bydgoszczy.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂