SZANSA reprezentowała Świętokrzyskie w piłke nożną

W dniach 2-4 października 2019 roku odbył się Ogólnopolski Turniej w Piłkę Nożną Olimpiad Specjalnych Opoczno-Spała 2019. Tym razem na arenie ogólnopolskiej Oddział Regionalny Świętokrzyskie reprezentowali zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski.

Zawodnicy „SZANSY” zdobyli złoty medal na zawodach regionalnych i dlatego mogli reprezentować Oddział Regionalny Świętokrzyskie na arenie ogólnopolskiej. Jak się okazało mimo prawie 12-letniego istnienia Klubu Olimpiad specjalnych „SZANSA” był to ich debiut w piłce nożnej na arenie ogólnopolskiej.

W dniu przyjazdu odbyły się gry obserwowane, po których grupa ekspertów miała za zadanie tak podzielić grupy sprawnościowe, żeby były jak najbardziej zbliżone do siebie pod względem sprawnościowym, w zależności od poziomu możliwości zgodnie z przepisami Olimpiad Specjalnych. Po dwóch meczach obserwowanych trafiliśmy do grupy niebieskiej, gdzie przeciwnikami Świętokrzyskiego były Oddziały: Mazowieckie, Podkarpackie i Opolskie.

W trakcie turnieju oprócz zawodów sportowych odbywało się wiele imprez towarzyszących. W wiosce olimpijskiej można było oddać się odnowie biologicznej, nauczyć się rolować, uzyskać drenaż limfatyczny. Tradycyjnie na zawodach rangi ogólnopolskiej odbywał się Program Zdrowi Sportowcy, którego zadaniem jest stałe zwiększanie możliwości psychofizycznych sportowców do profesjonalnego trenowania i pełnego wysiłku podczas startów w zawodach. Głównym celem programu jest systematyczna ocena stanu zdrowia sportowców Olimpiad Specjalnych oraz przygotowanie specjalistów do przeprowadzania badań podczas regionalnych i narodowych zawodów Olimpiad Specjalnych. Bardzo ważny jest wzrost świadomości społecznej związanej z problemami dotyczącymi opieki zdrowotnej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Tym razem zawodnicy mogli skorzystać z następujących Programów: Zdrowy Uśmiech, Sprawne Stopy i Zdrowy Umysł.

W meczach finałowych Świętokrzyskie nie przegrało żadnego spotkania i po trzech remisach zajęło 3 miejsce i zdobyło brązowe medale. Chłopaki dali z siebie wszystko, a nawet chyba jeszcze więcej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu jaki zaprezentowali, a to, że dwa razy gonili wynik i pokazali charakter jest niesamowite. Zabrakło troszeczkę szczęścia i piłkarskiego cwaniactwa, ale na arenie ogólnopolskiej był to nasz debiut jako SZANSY w piłkę nożną, co było widać po chłopakach podczas rozgrywania meczy.

Świętokrzyskie reprezentowali: Konrad Dębniak, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Grzegorz Dwojak, Łukasz Karbowniczek Paweł Menducki, Damian Przygoda, Krzysztof Stan, Jacek Taborski. Trenerami byli Przemysław Walczyk i Remigiusz Woźniak.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂