6 medali z Trójboju Siłowego przywiozła SZANSA z Hrubieszowa

W dniach 12 – 14 kwietnia 2013 roku w Hrubieszowie odbył się IX Ogólnopolski Mityng Olimpiad Specjalnych w Trójboju Siłowym. Udział w nim wzięło 7 zawodników z województwa świętokrzyskiego, w tym aż dwóch zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego, reprezentujących na co dzień Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA”. Był to już kolejny start w ogólnopolskich zawodach siłowych Sekcji „SZANSA” działającej przy Stowarzyszeniu na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA”, do Hrubieszowa pojechali Marcin Dunal, Paweł Dunal pod opieką trenera Remigiusza Woźniaka.

Fotorelację z Hrubieszowa można obejrzeć w Galerii Zdjęć.

Pozostali zawodnicy reprezentujący nasze województwo to Paweł Lunge, Małgorzata Basicka (oboje ze Skarżyska-Kamiennej), Grzegorz Rudnicki, Mariusz Biały (obydwaj z Jędrzejowa) oraz Czesław Leszczyński (Busko-Zdrój) oraz Krzysztof Ocios (trener ze Skarżyska-Kamiennej).

Zawodnicy zostali po oficjalnym ważeniu podzieleni na grupy sprawnościowe i wagowe. Tym razem grupy były ułożone wg tzw. Wilksa, czyli zachowania odpowiednich proporcji w tworzeniu grup sprawnościowych. Zawody trójboju siłowego były przeprowadzone w konkurencji przysiad, wyciskanie na ławeczce oraz martwy ciąg. Zawodnicy byli dekorowani za każdą konkurencję oraz na koniec zawodów całościowo za dyscyplinę. W sumie zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” zdobyli 6 medali (w tym 1 srebrny, 5 brązowych i dwa czwarte miejsca).

Reprezentanci „SZANSY” trafili w swoich grupach sprawnościowych na bardzo mocnych i doświadczonych rywali, którzy nie odpuszczali przy żadnym podejściu. Należy podkreślić również, że sędziowie bardzo skrupulatnie wypełniali swoje obowiązki i zwracali uwagę na każdy techniczny błąd, który wielokrotnie nie pozwalał zaliczyć danego podejścia zawodnikom.

Wyniki zawodników „SZANSY”:
Dunal Marcin kategoria grupa 11 (obliczane wg Wilkes)
Przysiad – 80 kg – 4 miejsce
Wyciskanie – 55 kg – 4 miejsce
Martwy ciąg – 150 kg – 2 miejsce
Trójbój – 285 kg – II miejsce

Dunal Paweł – grupa 13 (obliczane wg Wilkes)
Przysiad – 80 kg – 3 miejsce
Wyciskanie – 65 kg – 3 miejsce
Martwy ciąg- 140 kg – 3 miejsce
Trójbój – 285 kg – III miejsce

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂