Czyste Serce- nagroda Wojewody Świętokrzyskiego

W dniu dzisiejszym kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” Robert Rogala wziął udział w uroczystości przyznania Nagrody Wojewody Świętokrzyskiego Pani Agaty Wojtyszek Czyste Serce . Dziękujemy Pani Wojewodzie za zaproszenie, a Pani Staroście Marzenie Dębniak za nominacje.

„Czyste Serca” przyznane
Już po raz XVII odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród przyznawanych przez wojewodę świętokrzyskiego. Tegorocznym laureatom statuetki wręczyła wojewoda Agata Wojtyszek. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Idea przyznania statuetek to hołd złożony Markowi Kotańskiemu, który był założycielem ruchu czystych serc. Działająca przy wojewodzie kapituła dokonuje nominacji oraz wybiera laureatów nagrody, którzy muszą spełniać określone kryteria. Są to miedzy innymi: zaangażowanie w propagowanie idei wzorców osobowych młodego człowieka, dotychczasowe osiągnięcia i skuteczność w zakresie aktywizacji dzieci i młodzieży, a także oryginalność, czytelność i realność metody upowszechniania wzorców osobowościowych jako skutecznego narzędzia profilaktyki.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: instytucja, organizacja pozarządowa, wydarzenie-akcja oraz osoba fizyczna. W swoim wystąpieniu wojewoda podkreśliła, iż wyłonienie tegorocznych laureatów wzbudzało wśród kapituły wiele emocji:

-W tym roku mięliśmy ogromny problem z wyborem tych najlepszych. To dobrze. Bo to znaczy, że naprawdę wiele dobrego się dzieje w naszym województwie.

Tegoroczni laureaci nagrody „Czyste serce” to: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie, Dominik Kowalik – Fundacja Wielka radość na małych kółkach,Janusz Domagała,Andrzej Janowski, Ksiądz Jan Kukowski, Fundacja „Nasze Zdrowie”.

Wręczenie statuetek to podziękowanie ludziom, którzy poświęcają swój czas na bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. To piękny gest, który należy docenić i pokazać innym, że warto pomagać. Podczas przywitania gości wojewoda Agata Wojtyszek powiedziała: – Bardzo się cieszę, że spotykamy się dziś w tak dużym gronie, aby dziękować tym którzy niosą dobro w naszym województwie dla drugiego człowieka.- tekst zapożyczony ze strony Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂