Jarek i Paweł wrócili z medalami i pucharem z Połańca

Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostrowcu Św. ul. Iłżecka 31 znowu z medalami
W dniach 23-24 czerwca 2005 roku odbywały się w Połańcu IV Ogólnopolskie Zawody Pływacko-Wędkarskie „Przywitanie Lata 2005” (dla osób niepełnosprawnych) zorganizowane przez WTZ Połaniec.

W imprezie udział brali reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego województwa świętokrzyskiego oraz z WTZ Przygodzice z Wielkopolski. Ostrowiec reprezentował Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Iłżecka 31 w ilości 5 osób. Paweł Dulęba i Jarosław Pypeć jako uczestnicy oraz Tomasz Przybysławski i Remigiusz Woźniak jako opiekunowie, a wszystkich zawiózł i przywiózł kierowca Piotr Jakubowski.

Impreza rozpoczęła się w czwartek o godzinie 10.00 na Basenie „Delfin” w Połańcu. Po uroczystym otwarciu zawodów przez Panią Kierownik Bogumiłę Pasek oraz Dyrektora PFRON Oddział Świętokrzyski Panią Annę Tomalę rozpoczęła się rywalizacja na basenie. Zawody pływackie podzielone zostały na różne kategorie, m.in. pływanie z deską, pływanie z kołem ratunkowym i pływanie samodzielne. Nasi uczestnicy wystartowali oczywiście w najtrudniejszej kategorii, czyli pływanie samodzielne. Mieli do przepłynięcia dystans 25 metrów. W pierwszej konkurencji reprezentant z Ostrowca Jarosław Pypeć nie pozostawił złudzeń kto jest najlepszy w tej konkurencji i zajął I miejsce. Słowa uznania należą się również Pawłowi Dulębie, który przepłynął w najtrudniejszej kategorii cały dystans. Następnie odbyła się konkurencja Zjazd na czas w rurze. Nasi uczestnicy byli w ścisłej czołówce. Po posiłku przygotowanym przez organizatorów pojechaliśmy nad Wisłę, gdzie oceniane i puszczane z promu były wianki na wodę. Po dostaniu się na Kopiec Kościuszki, gdzie ukryty był Kwiat Paproci reprezentanci poszczególnych drużyn szukali w/w kwiatu. Po zasłużonym odpoczynku udaliśmy się na ognisko integracyjne, na którym był pokaz kultury nigeryjskiej wraz z zaprezentowaniem wszelkich instrumentów. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka, która trwała do północy.

W piątek po śniadaniu udaliśmy się nad wodę, gdzie odbywały się zawody wędkarskie. Niestety opiekunowie mogli tylko i wyłącznie nadzorować zmagania swoich podopiecznych. Ale nawet przy tak rygorystycznych regułach Paweł Dulęba i Jarek Pypeć zajęli jako drużyna III miejsce w wędkowaniu, a Paweł wygrał konkurs na „Super Rybę”, czyli największą sztukę wyciągniętą na zawodach. Po zawodach organizatorzy przygotowali kolejną niespodziankę – pływanie łódką i pontonem OSP Połaniec. Podczas uroczystego zakończenia połączonego z obiadem zostały wręczone dyplomy, nagrody i medale dla najlepszych.

Opiekunowie przed zawodami zebrali sprzęt wędkarski (m.in. wędki, kołowrotki, oprzyrządowanie oraz zanęty), który był niezbędny do wywalczenia czołowych miejsc w zawodach. Sprzęt wędkarski pozyskaliśmy zupełnie bezpłatnie od następujących osób, instytucji i firm:

1. Paweł Śmieszek – Sklep Sportowo-Wędkarski „AMUR” – najhojniejszy darczyńca, który oprócz sprzętu wędkarskiego ofiarował zanętę i przynętę dla całej drużyny.

2. Tomasz Okręt – Prezes Zarządu Koła Miejskiego PZW nr 34 Ostrowiec Świętokrzyski

3. Mariusz Janicki – punkt sprzedaży na Targowisku Miejskim

4. Sałkowski Stefan – kapitan sportowy Koła Miejskiego PZW

5. Bednarczyk Zbigniew – sklep „SUM”

6. Piotr Klimas – Sklep Sportowo-Wędkarski – Al. Jana Pawła II 83
oraz osoby prywatne: Artur Miszczyszyn, Andrzej Zakowany, Artur Binensztok, Andrzej Buduła, Paweł Skiba.

Serdecznie dziękujemy także Państwu Annie i Bogdanowi Gatkowskim właścicielom AUTO CZĘŚCI – Karczma Miłkowska 145, którzy byli tak mili, że pozwolili nam na swoim stawie ćwiczyć łowienie ryb.

Jak każda impreza, w której uczestniczymy nie mogła by się odbyć bez pomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – gdzie dyrektorem jest mgr Barbara Cudzik oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA”.

Jeśli chcesz obejrzeć pozostałe zdjęcia naciśnij tutaj

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂