Koncert rekreacyjny

9 maja przypada Dzień Europy. Z tej okazji Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” w ramach projektu pt. „EUROPEAN CITIZEN TODAY” – w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” – Grundtvig, akcja Projekty Partnerskie Grundtviga zorganizowało w Warsztacie Terapii Zajęciowej koncert rekreacyjny w wykonaniu znanego ostrowieckiego muzykoterapeuty Pana Marcina Walasa.

Koncert ten zrealizowany był w oparciu o schemat Mobilnej Rekreacji Muzycznej, a Pan Marcin Walas zagrał go na saksofonie.

Podczas koncertu muzykoterapeuta miał za zadanie realizację kilku celów, a mianowicie:
– ujawnianie i odreagowanie negatywnych emocji uczestników;
– wyzwolenie potrzeby ekspresji;
– obniżenie poziomu lęku i wzmożonego napięcia mięśniowego;
– uwrażliwienie kulturowe, wykorzystanie łatwego muzykowania perkusyjnego;
nauczanie wspomaganych muzyką form rekreacji (aktywności i relaksu).

Uczestnicy koncertu reagowali spontanicznie, dźwięki saksofonu i obrazy wyświetlane przy użyciu projektora wywoływały na twarzach uczestników uśmiech i zadowolenie.

Należy nadmienić, że nasi podopieczni brali czynny udział w koncercie, gdzie akompaniowali przy pomocy prostych instrumentów perkusyjnych, cele koncertu zostały zrealizowane.

Chcemy podkreślić, że współpraca z Panem Marcinem Walasem jest nawiązania od kilku lat, jego koncerty odbywają się cyklicznie i cieszą się powodzeniem u naszych podopiecznych.

Członkowie Stowarzyszenia „SZANSA” serdecznie dziękują Panu Marcinowi za włączenie się w realizację Projektu „European Citizen Today”. Szczególnie za poświęcony czas i zagranie tego koncertu, który przyczynił się do przekazania dodatniego ładunku energii i pozytywnie wpłynął na rozwój psychofizyczny uczestników zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA”.

Notatka:

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja ze spotkania.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂