• 1,5% dla Klubu SZANSY

Medale SZANSY w slalomie gigancie podczas mityngu w Bodzentynie

W dniu 26 lutego 2010 w Bodzentynie odbył się Świętokrzyski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym i Biegowym Olimpiad Specjalnych zorganizowany przez Olimpiady Specjalne – Polska Oddział Regionalny Świętokrzyskie oraz Sekcję „TORNADO” Skarżysko-Kamienna.

W Mityngu mogli brać udział zawodnicy, którzy na co dzień trenują tę dyscyplinę w swoich sekcjach i w okresie zimowym odbyli minimum 10 godzin treningów. Te kryteria spełniła między innymi Sekcja Olimpiad Specjalnych „SZANSA” z Ostrowca Świętokrzyskiego działająca przy Stowarzyszeniu na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA”. Wystawiła dwóch zawodników w narciarstwie zjazdowym – slalomie gigancie.

Trasa była przygotowana taka sama dla wszystkich zawodników, którzy zostali podzieleni zgodnie z zasadami Olimpiad Specjalnych na grupy sprawnościowe, które mają gwarantować „równość szans”. Po zjazdach preeliminacyjnych Marcin i Paweł trafili do różnych grup sprawnościowych.

Zawodnicy mieli podczas finałowych zjazdów wykonach po dwa slalomy giganty. Po pierwszych zjazdach byli na pierwszych miejscach w swoich grupach.

Paweł mimo upadku (na szczęście nic się nie stało i nie opuścił żadnej bramki) i wypięcia się dwóch nart zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal.

Marcin miał więcej szczęścia, ponieważ mimo upadku (na szczęście nic się nie stało i nie opuścił żadnej bramki) i wypięcia się jednej narty zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal.

Zawodnicy trenowani są dopiero od 28 stycznia 2010 roku. Do tej pory zjeżdżali tylko na górce na Kirkucie, także na tych zawodach większość rzeczy była dla nich nowością. Pierwszy raz jechali orczykiem, pierwszy raz zjeżdżali z tak dużego stoku.

Zawodnicy Sekcji „SZANSA” trenuje na sprzęcie pozyskanym od innych osób i sprzęt sportowy różnił się bardzo od sprzętu innych zawodników. Dlatego cały czas liczą na ludzi dobrej woli, którzy chętnie by przekazali sprzęt narciarski (m.in. carvingi, kaski, a nawet ubrania narciarskie i sprzęt do narciarstwa biegowego, którego w ogóle na tą chwilę nie posiadają). Na zawodach większość zawodników jeździło na Carvingach, na których jest jak wiadomo trochę łatwiej. I nie należy zapominać, że jeszcze miesiąc temu żaden z nich nie miał nigdy wcześniej do czynienia z nartami.

Sekcję „SZANSA” reprezentowali:

 • Marcin Dunal – zawodnik
 • Paweł Menducki – zawodnik
 • Taborski Tomasz – foto
 • Paweł Dunal – pomoc techniczna
 • Tomasz Przybysławski – trener
 • Piotr Jakubowski – trener
 • Wiesława Serwinowska – pomoc medyczna
 • Remigiusz Woźniak – kierownik ekipy

 

Notatka:
Zdjęcia znajdują się w Galerii Zdjęć. Autorami zdjęć są: Tomasz „Taborecik” Taborski, Wiesława Serwinowska oraz Remigiusz „Szczepan” Woźniak

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂