Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem

W dniach 12-22 sierpnia 2013 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem.

W obozie w Pensjonacie „MARIA” uczestniczyło 35 niepełnosprawnych zawodników, w tym 4 osoby niepełnosprawne „50+” oraz 10 opiekunów (kadra programowa i wolontariusze).

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Zakopane 2013 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Była to pierwsza taka impreza w pełni zorganizowana przez nasze stowarzyszenie.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych to nie tylko treningi, to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w Mszach Świętych, wyprawach turystycznych po szlakach Tatr, zdobyty został Kasprowy Wierch, Nosal. Zamiast kolacji zorganizowany był grill z góralskimi przyśpiewkami i ulubiona forma muzykoterapii osób niepełnosprawnych, czyli dyskoteka.

W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany był dwa razy wyjazd na baseny termalne do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej. Na miejscu w Pensjonacie „MARIA” także uczestnicy obozu sportowego mogli skorzystać m.in. z odnowy biologicznej w formie jacuzzi.

Wielkim motywatorem dla uczestników obozu było to, że wszyscy uczestnicy obozu, czyli zawodnicy, wolontariusze i cała kadra uczestniczyli we wszystkich zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.

Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik został poproszony na podium i otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego. Dla niektórych był to pierwszy medal w życiu i radość z tego faktu jest nie do opisania.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Zakopane 2013 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie się znajduje fotorelacja z Zakopanego.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂