Paweł Menducki z nominacją reprezentanta Polski do Korei

W dniu 24 stycznia 2013 roku podczas uroczystej ceremonii w warszawskim hotelu Novotel, reprezentanci Polski w obecności Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej, złożyli Przysięgę Olimpijską. Jednocześnie sportowcy otrzymali oficjalne nominacje olimpijskie na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które 29 stycznia rozpoczną się w koreańskim PyeongChang. Wśród reprezentantów Polski był jedyny zawodnik reprezentujący Powiat Ostrowiecki Paweł Menducki ze Stowarzyszenia na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA”.

Zapraszamy do fotorelacji w Galerii Zdjęć na stronie Oddziału Świętokrzyskiego Olimpiad Specjalnych – Polska.

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.” Takie przyrzeczenie złożyło 41 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, którzy już niebawem będą walczyć o medale w pięciu dyscyplinach: narciarstwie biegowym i zjazdowym, łyżwiarstwie szybkim, hokeju halowym i biegu na rakietach śnieżnych.

Olimpijski znicz zapłonie już 29 stycznia, podczas ceremonii otwarcia Igrzysk. Następnego dnia rozpoczną się zmagania, które potrwają do 5 lutego. Weźmie w nich udział 3300 zawodników reprezentujących 110 państw.

Uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich uświetniła swoją obecnością Pierwsza Dama RP Anna Komorowska. Obecni byli też pani Prezes Olimpiad Specjalne Polska Katarzyna Frank-Niemczycka, pani Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda. Na wręczeniu nominacji pojawili się również Ambasadorzy Olimpiad Specjalnych Polska Anna Popek, Roman Kosecki, Zygmunt Chajzer i Leszek Blanik.

Wszystkie bieżące informacje na temat pobytu w Korei Pawła Menduckiego będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej Stowarzyszenia „SZANSA”.

Natomiast codziennie od 28 stycznia będzie można zobaczyć w TVP1 Kronikę Olimpijską z Korei o godzinie 16.55 przed Teleexpresem.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂