Praktyczny sprawdzian umiejętności czyli Abilimpiada w Koninie

Stowarzyszenie „Szansa” i jego podopieczni kolejny raz postanowili wziąć udział w Abilimpiadzie osób niepełnosprawnych w Koninie, która odbyła się w dniach 7-9.10.2011 roku.

Na w/w imprezę po raz trzeci dostaliśmy zaproszenie i nie mogliśmy z tego nie skorzystać – powód był jeden trzeba sprawdzić umiejętności jakie przekazaliśmy przez te lata naszym podopiecznym. I tak w dniu 7.10.2011 roku do Konina pojechała drużyna w składzie:
Jerzy Treliński- konkurencja „umiejętności informatyczne”
Anna Lipka- malowanie na szkle
Tomasz Taborski- makrama
Daria Klimczak- krawiectwo
Paweł Dunal- rzeźba w drewnie,
opiekę sprawowali: Elżbieta Golec, Jowita Krysa-Skuza i Przemysław Walczyk

Po przyjeździe na miejsce wszyscy się zakwaterowali i zapoznali z programem zawodów praktycznych które miały się odbyć w dniu następnym.

8 października już po śniadaniu rozpoczęły się wszystkie konkurencje jednocześnie, najdłużej bo aż sześć godzin przeznaczone było na wykonanie płaskorzeźby. Wszystko szło dobrze i zadania wykonywane były starannie i sprawnie, aż tu po godzinie pracy przy wykonywaniu prezentacji multimedialnej przez Jurka zawiódł sprzęt i „prezentacja poleciała”. Trzeba było wszystko zaczynać od nowa i przygotowywać prezentację od nowa – całe szczęście, że tym razem się udało i praca została zakończona w czasie.

Wszyscy nasi podopieczni zakończyli pracę w czasie, a z ich przebiegu była bezpośrednia relacja na facebooku mówi Przemysław Walczyk, który przesyłał zdjęcia do Ostrowca.

Ostatni dzień to konkurencja drużynowa „ Poznaj moje miejsce”- i tu zaprezentowaliśmy Święty Krzyż i związaną z powstaniem gołoborza legendę.

Po konkurencji drużynowej wszyscy mogli odetchnąć z ulgą i oczekiwać na wyniki, które ogłoszone zostały o godzinie czternastej i brzmiały następująco:
Anna Lipka w konkurencji „malowanie na szkle” – I miejsce
Jerzy Treliński „wiadomości informatyczne” III miejsce
Tomasz Taborski „ makrama” – wyróżnienie
W konkurencji drużynowej przedstawiciele naszego warsztatu i Stowarzyszenia zajęli – I miejsce.

Niespodzianką i zaskoczeniem dla sędziów było to kiedy otrzymali od naszej drużyny foldery Powiatu Ostrowieckiego, które w tym celu przekazane nam zostały przez Pana Starostę – serdecznie za to mu dziękujemy i jednocześnie cieszymy się z tego, że w ten sposób mogliśmy zareklamować miejsce z którego pochodzimy.

Wyjazd do Konina to kolejny sprawdzian umiejętności które nabyli nasi podopieczni na zajęciach w warsztacie terapii, a był on możliwy dzięki decyzji którą podjął Zarząd Stowarzyszenia „Szansa” i postanowił w całości pokryć koszty tego wyjazdu ze środków własnych stowarzyszenia.

Kierownik WTZ
Robert Rogala

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się zdjęcia z Konina autorstwa Przemysława Walczyka i Przyjaciół z Barcin

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂