Przygotowania kondycyjne SZANSY do drugiej części roku

W dniach 3-16 września 2017 roku w odbywał się obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem zorganizowany przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie. W Pensjonacie „MARIA” zakwaterowanych było 55 zawodników oraz 15 trenerów (w tym 5 wolontariuszy) z całego województwa świętokrzyskiego.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych to nie tylko rozruchy poranne, zajęcia na siłowni, na kręgielni, w koszykówkę, w piłkę nożną, treningi biegowe. Uczestnicy obozu mogli zadbać również o swoją odnowę biologiczną, wszyscy uczestnicy obozu mieli możliwość skorzystania z jacuzzi znajdującego się w Ośrodku, w którym byli zakwaterowani.

Zawsze na wyjazdach „SZANSY” podkreślamy nasze przywiązanie do lokalnego patriotyzmu i eksponujemy skąd pochodzimy zabierając ze sobą flagę „WTZ Ostrowiec Św.” Dlatego na wielu fotkach jesteśmy właśnie z tą flagą, z czego jesteśmy dumni.

Odbywały się również zajęcia na interaktywnej podłodze „FunFloor”, gdzie okazało się, że to doskonały sposób na zaangażowanie zawodników w naukę poprzez zabawę oraz to, że ma nieograniczone możliwości i angażuje w zabawę nawet najbardziej nieśmiałe osoby. Zabawy z chustą animacyjną klanza okazały się idealną formą fantastycznej rozrywki. Ogromna i pełna kolorów tęczy chusta przyciąga wzrok i zainteresowanie wszystkich uczestników zajęć. Wszystkie gry i animacje prowadzone przez trenerów wspaniale zintegrowały grupę i wpłynęły na rozwój wyobraźni i aktywność fizyczną wszystkich uczestników. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja, nauka tolerancji wobec siebie i innych. Uczestnicy brali udział w wyprawach turystycznych po tatrzańskich szlakach. Wielkim sukcesem okazało się wyjście na Nosal, gdzie wszyscy wyruszyli na trasę i zdobyli szczyt. Zawodnicy mogli podziwiać Morskie Oko, na które dotarli pieszo jak przystało na sportowców. Najbardziej wytrwali i doświadczeni wyruszyli i przeszli całą trasę Doliną Pięciu Stawów.

Tradycyjnie zorganizowany był dla wszystkich uczestników tego wyjazdu również grill, ale taki prawdziwie góralski, bo przy muzyce góralskiej na żywo. Nie mogło zabraknąć ulubionej formy terapii jaką jest muzykoterapia czyli aerobik przy muzyce. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowane były dwa całodniowe wyjazd na baseny termalne „Chochołów”, oraz wyjazd na „Gorący Potok”, gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej.

Te wszystkie atrakcje mogły zostać zrealizowane tylko i wyłącznie dlatego, że obóz był dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki, umowa nr 2017/0070/0082/Subc/DS-SN/3/MR, a także to, że zadanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ze środków PFRON w 2017 roku. Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny t-shirt za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego.

Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” reprezentowali: Paweł Dunal, Robert Kozłowski, Paweł Kwiecień, Paweł Menducki, Jacek Taborski, Tomasz Taborski, pod opieką Tomasza Przybysławskiego i Remigiusza Woźniaka.

 

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂