Przywitanie lata w Połańcu

W dniu 23.06.2009 roku pracownicy, uczestnicy oraz ich rodzice brali udział w „Powitaniu Lata” organizowanym w Połańcu. Osoby niepełnosprawne brały udział w zawodach pływackich, zjeździe po rurze na basenie na czas, w zawodach bowlingu, szukali „Kwiatu Paproci” oraz puszczali wianki na Wiśle.

W konkurencjach pływackich brało udział czworo zawodników, którzy reprezentowali WTZ „SZANSA”:

 • Dulęba Paweł i Konderak Mirosław – w pływaniu samodzielnym
  oraz
 • Szwagierczak Milena i Taborski Tomasz – zjazd w rurze na czas.

W konkurencji w pływaniu samodzielnym obaj chłopcy zajęli w swoich grupach drugie miejsce Paweł Dulęba i trzecie miejsce Konderak Mirosław
Do startu w zawodach przygotowali zawodników Przybysławski Tomasz i Jakubowski Piotr.

W konkurencji bowling startowało pięciu zawodników z WTZ „SZANSA”:

 • Dunal Marcin
 • Dunal Paweł
 • Kaczmarski Krzysztof
 • Mroczek Tomasz
 • Kwiecień Paweł

Paweł Dunal zajął trzecie miejsce zdobywając 86 punktów. Tuż za podium znalazł się Marcin Dunal, który uzyskał 81 punktów. Pozostali zawodnicy nie zostali sklasyfikowani na miejscach punktowanych. Należy podkreślić, że zawodnicy WTZ „SZANSA” byli tylko jeden raz i to dzień przed zawodami na treningu na torze bowlingowym.
Do startu w zawodach przygotowali zawodników Woźniak Remigiusz i Jakubowski Piotr.

W poszukiwaniu „Kwiatu paproci” wzięli udział Marcin Dunal oraz Krzysztof Kaczmarski.

Natomiast w puszczaniu wianka (wykonanego w naszym WTZ w pracowniach plastycznej oraz rzeźby i linorytu) na Wiśle uczestniczyły Milena Szwagierczak oraz Anna Lipka pod opieką Elżbiety Golec i Jowity Krysy.

Tradycją się już chyba stało, że tam gdzie nasi biorą udział w zawodach, konkursach itp. imprezach integracyjnych jedzie cały WTZ wraz z opiekunami i chętnymi rodzicami i dla tych osób z naszego Warsztatu będących w Połańcu Kierownik korzystając z konta specjalnego (ze sprzedanych prac) zakupił poczęstunek w postaci obiadu oraz opłacił autokar.

Notatka: Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się fotki z Topiołek. Autorami zdjęć są Marcin Budzeń, Tomasz Przybysławski, Marcin Solarz, Marcin Ziewiec, Tomasz Taborski oraz Anna Śliwka, Piotr Jakubowski, Przemysław Walczyk, Tomasz Przybysławski i Remigiusz Woźniak.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂