Sekcja SZANSA zadebiutowała w zawodach Olimpiad Specjalnych

W dniu 8 maja 2008 roku Sekcja Olimpiad Specjalnych „SZANSA” oficjalnie wzięła udział w zawodach sportowych. Był to Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który odbył się w czasie Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej w Olimpiadach Specjalnych zorganizowała Sekcja Olimpiad Specjalnych „Strzała” Jędrzejów.

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku”

Zadaniem Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie całorocznego cyklu treningów i zawodów sportowych w różnych olimpijskich dyscyplinach sportu osobom od ośmiu lat wzwyż z upośledzeniem umysłowym zapewnienie ciągłej możliwości rozwijania sprawności fizycznej, demonstrowania odwagi, dzielenia się radością ze zdobytych nagród oraz nawiązywanie przyjaźni pomiędzy rodzinami, innymi zawodnikami, społecznością lokalną.

Sekcja „SZANSA” wzięła udział w rozgrywkach 11-osobowych zunifikowanych drużyn męskich. Zawodnikami byli uczestnicy WTZ, a partnerami pracownicy WTZ, którzy w każdą środę wspólnie trenują. Gra w drużynie zunifikowanej różni się tym od „zwykłych” rozgrywek 11-osobowych, że w trakcie gry obowiązuje układ – 6 zawodników olimpiad specjalnych plus 5 partnerów. W trakcie przygotowań do turnieju partnerzy kładli „nacisk” przede wszystkim na to, żeby zawodnicy grali jak najwięcej między sobą i to się w pełni udało zrealizować podczas turnieju. I to jest dla nas największy sukces.

Drużyna Sekcji „SZANSA” w składzie Walczyk Przemysław, Rogala Robert, Taborski Jacek, Konderak Mirosław, Taborski Tomasz, Skrobisz Maciej, Chamera Mariusz, Kwiecień Paweł, Przybysławski Tomasz, Kozłowski Robert, Woźniak Remigiusz, Dunal Paweł, Jakubowski Piotr, Mroczek Tomasz, Wierzbiński Piotr, Kaczmarski Krzysztof podczas uroczystego zakończenia otrzymała medale za zdobycie 3 miejsca oraz pamiątkowy szalik Olimpiad Specjalnych – Świętokrzyskie.

1. miejsce – Sekcja „Strzała” Jędrzejów
2. miejsce – Sekcja „Tornado” Skarżysko-Kamienna
3. miejsce – Sekcja „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski

Napisali o nas:

Wiadomości Świętokrzyskie

Gazeta Ostrowiecka

Notatka: Zobacz Galerię Zdjęć na Stronie „SZANSY” z Turnieju. Autorami zdjęć są Tomasz Przybysławski, Robert Rogala oraz Przemysław Walczyk

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂