Świętokrzyski Mityng Narciarstwa Zjazdowego OS – Bałtów 2018

W dniu 22 lutego 2018 roku mija dokładnie X lat od chwili powołania do życia Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA”, który działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W związku z naszym Jubileuszem postanowiliśmy w Szwajcarii Bałtowskiej zorganizować Świętokrzyski Mityng Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych – Bałtów 2018, podczas którego nastąpi podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów w klubach oraz popularyzacja narciarstwa zjazdowego jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Niestety, często się zdarza, że sport osób niepełnosprawnych traktuje się „po macoszemu”, a w Świętokrzyskim Mityngu Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych mogą brać udział tylko zawodnicy, którzy na co dzień trenują tę dyscyplinę w swoich klubach i w okresie zimowym odbyli minimum 10 godzin treningów. – powiedział Remigiusz Woźniak, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego – Niedopuszczalne jest, żeby na zawody przyjechali zawodnicy, bez wcześniejszego przygotowania. Trener zgłaszający zawodnika powinien mieć pewność, że nie naraża swojego podopiecznego na niepotrzebne ryzyko np. będzie to jego pierwszy kontakt z nartami w tym sezonie.

W czasie Mityngu w narciarstwie zjazdowym planowana jest rywalizacja zawodników w konkurencji slalom gigant, który będzie się składał z dwóch przejazdów, a wynik końcowy, to łączny czas obu przejazdów. Zawodnicy będą rywalizowali na dwóch poziomach umiejętności narciarskich: zaawansowanym i średnio-zaawansowanym.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sportem osób niepełnosprawnych umysłowo w czwartek 22 lutego do Szwajcarii Bałtowskiej.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂