SZANS CUP 2015

9 czerwca 2015 roku odbył się Turniej Piłkarski Osób Niepełnosprawnych „SZANSA CUP 2015”, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Forum Młodego Ostrowca”, a głównym partnerem i współorganizatorem Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” w Ostrowcu Świętokrzyskim. W Turnieju wzięło udział 12 zespołów reprezentujących Warsztaty Terapii Zajęciowej, a zawody odbyły się na obiektach MOSiR Ostrowiec Świętokrzyski, który był partnerem tej imprezy.

Patronat honorowy nad imprezą objął Laureat Europejskiego Wawrzynu Olimpijskiego, Poseł na Sejm RP Zbigniew Pacelt. Patronat objął również Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz Starosta Powiatu Ostrowieckiego Zbigniew Duda.

Wiadomo, że sport to fascynacja milionów ludzi na całym świecie. Sport jednoczy, daje inspiracje, spełnia marzenia i zapewnia emocje. Dla wielu ludzi bezcenne i nieporównywalne z innymi przeżyciami. Dlatego tego rodzaju imprezy cieszą się wśród osób niepełnosprawnych takim zainteresowaniem, gdzie każdy może pokazać swoje umiejętności.

Na uroczystym otwarciu imprezy obecni byli Paweł Górniak – Członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, Mieczysław Libuda – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wioletta Rogala – Mazur – asystentka Posła na Sejm RP Zbigniewa Pacelta. Goście zostali zaproszeni do losowania poszczególnych zespołów do grup.

Mieczysław Libuda wylosował grupę A, w skład której weszli:
WTZ Ostrowiec ul. Rzeczki
WTZ Opatów
WTZ Ostrowiec ul. Żabia (zespół I)
WTZ Ostrowiec ul. Żabia (zespół II)

Wioletta Rogala – Mazur wylosowała grupę B, w skład której weszli:
WTZ Śmiechowice
WTZ Skarżysko-Kamienna
WTZ Gnojno
WTZ Lipsko

Paweł Górniak wylosował grupę C, w skład której weszli:
WTZ Piotrowice
WTZ Jędrzejów
WTZ Busko-Zdrój
WTZ Zgórsko

Po meczach eliminacyjnych utworzyła się finałowa grupa, która rozegrała między sobą mecze o miejsca medalowe.

WTZ Ostrowiec ul. Żabia (zespół I) – WTZ Skarżysko-Kamienna 1:4
WTZ Skarżysko-Kamienna – WTZ Zgórsko 1:1
WTZ Zgórsko- WTZ Ostrowiec ul. Żabia (zespół I) 3:5

I miejsce – WTZ Skarżysko-Kamienna
II miejsce – WTZ Ostrowiec ul. Żabia (zespół I)
III miejsce – WTZ Zgórsko

Od zawsze profesjonalnie „gwizdają” „SZANSA CUP” profesjonalni sędziowie. Tym razem z nami byli Tadeusz Pery, Tomasz Fulara i Rafał Borek. Profesjonalne zabezpieczenie medyczne imprezy przeprowadzili Jakub Borowski i Paweł Sokołowski z NSGR – Ratownictwo Medyczne – o/ Ostrowiec Świętokrzyski.

W kategoriach indywidualnych zostały przyznane następujące nagrody:
Dominik Czarnota (Skarżysko-Kamienna) – najlepszy strzelec turnieju z ilością 19 goli.
Jacek Taborski (Ostrowiec Świętokrzyski ul. Żabia) – najlepszy bramkarz turnieju
Paweł Dunal (Ostrowiec Świętokrzyski ul. Żabia) – najlepszy piłkarz turnieju
Damian Przygoda (Ostrowiec Świętokrzyski ul. Żabia) – najmłodszy piłkarz turnieju

Warsztat Terapii Zajęciowej z ul. Żabiej pokazał, że potrafi zaprezentować się zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym, ale na wielkie brawa zasługują również osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami związane z tą placówka, które nie uczestniczyły czynnie sportowo w turnieju. Przez cały dzień trwała integracja i wspólny doping dla wszystkich zespołów, które przyjechały na Stadion Miejski KSZO Ostrowiec.

Zawody zostały dofinansowane ze środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki, Stowarzyszenia Forum Młodego Ostrowca oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA”.

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja z SZANSA CUP 2015 – otwarcie , SZANSA CUP 2015 – sportowe zmagania, SZANSA CUP 2015 – zamknięcie, SZANSA CUP 2015 – zabezpieczenie medyczne , SZANSA CUP 2015 – wokół turnieju, SZANSA CUP 2015 w obiektywie aparatu Marcina Solarza.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂